Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Przyjęty program inwestycyjny jest największym projektem rozwojowym w najnowszej historii Arcyksiążęcego Browaru Zamkowego Cieszyn. Jest on konsekwencją decyzji o wprowadzeniu do produkcji i ogólnopolskiej dystrybucji nowego piwa Cieszyn Pilsner.
„W pierwszej kolejności powstaną nowe linie rozlewnicze, magazyny oraz powiększone zostaną zdolności fermentacyjne. Wykorzystywane obecnie historyczne urządzenia produkcyjne będą stale utrzymywane w najlepszym możliwym stanie technicznym, aby mogły służyć jako referencja w procesie powstawiania piwa przez następne dziesięciolecia” - mówi Adam Czap, dyrektor Browaru Zamkowego Cieszyn.
Ostatnie znaczące zmiany modernizacyjne i rozwojowe w Browarze Zamkowym miały miejsce w latach pięćdziesiątych XX wieku. Dopiero w roku 2015 została uruchomiona linia do rozlewu butelkowego piwa. Kolejne lata to okres ciągłego spadku mocy produkcyjnych, wiążący się z postępującą degradacją wyposażenia technicznego.
Powstająca w Browarze w ramach inwestycji nowa linia rozlewnicza do puszek jest odpowiedzią na charakterystykę rynku. Niemal połowa sprzedawanego w Polsce piwa jest dystrybuowana właśnie w aluminiowych puszkach. Dodatkowo to rozwiązanie pozwala ograniczać koszty logistyki i ślad węglowy, ze względu na niższą wagę niż szkło. Jednocześnie do ponownego przetworzenia trafia w Polsce ponad 80 proc. puszek - to udział większy niż unijna średnia. Jest to więc opakowanie ekologiczne, które może być poddawane wielokrotnie recyklingowi.
„Dopiero w tym roku, dzięki nowej strukturze właścicielskiej, pojawił się kapitał, pozwalający na wyznaczenie i realizację strategicznych planów oraz gruntowną modernizację zakładu. Obecnie trwają prace remontowe, które pozwolą nie tylko na jak najszybsze odzyskanie utraconych zdolności produkcyjnych, ale ich zwiększenie. Remontowane są tanki leżakowe, trwają prace budowlane ukierunkowane na osuszenie piwnic leżakowych browaru, naprawione zostały przeciekające dachy. Wszystkie czynności remontowe mają pozwolić odzyskać i wykorzystać pełne moce produkcyjne Browaru do końca 2024 r.” - dodaje Adam Czap.
Nowi właściciele Browaru chcą skupić się na stworzeniu przedsiębiorstwa specjalizującego się w warzeniu i produkcji piwa według starej pilzneńskiej receptury.
„Tempo, w jakim udało nam się dopracować nową markę piwa - Cieszyn Pilsner - oraz wprowadzić ją do ogólnokrajowej dystrybucji pokazuje, że Arcyksiążęcy Browar Zamkowy Cieszyn wraca na dobre tory i może ponownie stać się jednym z najważniejszych ośrodków piwowarstwa w Polsce. Nie mamy wątpliwości, że na takie miano w pełni zasługuje” - mówi Adam Czap.
KONTAKT:
Urszula Kułak
e-mail: u.kulak@pov.pl
tel. 724 184 024
Źródło informacji: Arcyksiążęcy Browar Zamkowy Cieszyn
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 07.07.2023, 15:27 |
Źródło informacji | Arcyksiążęcy Browar Zamkowy Cieszyn |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu