Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W tym roku uczestnikami Forum będą kluczowe postacie z obszaru polityki, gospodarki i spraw społecznych. Swoją obecność potwierdzili:
- Siyabulela Mandela - prawnuk Nelsona Mandeli, niezależny konsultant ds. praw człowieka (Peace and Human Rights Activist, Republic of South Africa),
- generał Robert Spalding - autor książkowych bestsellerów, ekspert z zakresu relacji USA-Chiny, zajmujący wysokie stanowiska w Departamencie Obrony i Stanu USA oraz w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego, jako starszy dyrektor ds. planowana strategicznego,
- Angela Williams - pierwsza afroamerykanka stojąca na czele największej amerykańskiej organizacji charytatywnej United Way Worldwide, w 2022 roku notowana na liście The NonProfit Times „Power and influence Top 50”, a w 2021 roku na liście Forbes „ Woman Over 50 Creating Social Change at Scale”.
Podczas XXXII Forum Ekonomicznego zaplanowano liczne dyskusje w ramach około 470 wydarzeń merytorycznych. Wśród tematów przewodnich będą m.in. zagadnienia z zakresu: bezpieczeństwa, energetyki czy polityki międzynarodowej. W programie Forum, podobnie jak w latach poprzednich, zaplanowano również dyskusje w ramach Forum Ochrony Zdrowia, Forum Regionów, Biznesu i Zarządzania oraz Zrównoważonego Rozwoju.
Integralną częścią corocznych edycji Forum Ekonomicznego są nagrody dla wybitnych oraz zasłużonych postaci z Europy. Rada Programowa uhonoruje wyróżnienia w trzech kategoriach: Człowiek Roku, Firma Roku i Organizacja Pozarządowa Europy Środkowo-Wschodniej.
Ważnym elementem Forum Ekonomicznego jest coroczna prezentacja Raportu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W tym roku w ramach VI edycji raportu zostanie przedstawione opracowanie naukowe o stanie gospodarki Polski oraz krajów Europy Środkowo-Wschodniej w 2023 r.
Trzydniowym wydarzeniom w Karpaczu towarzyszyć będzie również bogaty program kulturalny i rekreacyjny, który realizowany jest każdego dnia po konferencji i obejmuje koncerty, pokazy filmów, spotkania autorskie oraz prezentacje walorów turystycznych regionu.
Organizatorem Forum Ekonomicznego jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich: https://www.forum-ekonomiczne.pl/
Źródło informacji: Biuro Prasowe Forum Ekonomicznego w Karpaczu 2023
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 19.07.2023, 14:49 |
| Źródło informacji | Biuro Prasowe Forum Ekonomicznego w Karpaczu 2023 |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
TCL zdobywa sześć nagród EISA, potwierdzając pozycję lidera w segmencie telewizorów premium i domowego sprzętu audio
- 25.08.2026, 14:34
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Firmy czekają na pieniądze tygodniami. Wyjście zna jedna na sto
Faktoring pozwala firmie dostać pieniądze za fakturę od razu, zamiast czekać na przelew od kontrahenta 30, 60 czy 90 dni. W 2025 r. faktorzy wykupili w Polsce faktury warte ponad pół biliona złotych, a mimo to z faktoringu korzysta nieco ponad jedna firma na sto. Startująca w tym tygodniu porównywarka faktoringu Faktomi przeanalizowała 106 ofert na rynku i wskazuje przyczynę: cenę widać w co dziesiątej, a tam, gdzie da się ją policzyć, ta sama faktura kosztuje od 90 do 400 zł.- 25.08.2026, 12:44
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Faktomi
-
Image
Ile kosztuje brak urlopu? Pracodawcy płacą za brak regeneracji
Aż 78,3% aktywnych zawodowo Polaków dostrzega u siebie co najmniej jeden z czternastu analizowanych symptomów wypalenia zawodowego: tak wynika z raportu UCE Research i platformy ePsycholodzy.pl. [1]. Dane ZUS pokazują z kolei, że w 2025 roku zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania odpowiadały za 34,1 mln dni absencji chorobowej, czyli 14,1% ogółu dni nieobecności związanej z chorobą własną [2]. Rotacja pracowników była w 2025 roku problemem dla niemal co trzeciej polskiej firmy: wskazało na nią 30,4% przedsiębiorstw [3]. Brak odpoczynku nie jest dla pracodawcy oszczędnością, a wręcz może generować koszty.- 25.08.2026, 11:46
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Slowhop
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ