Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Festiwal „Czyste Country” powstał w roku 2010. Bazą dla festiwalu jest międzynarodowy dialog na gruncie artystycznym, promocja polskiej i amerykańskiej kultury muzycznej i polskich twórców związanych zawodowo z gatunkami country, folk, piosenka autorska, americana i wartości niesionych przez klasykę tych gatunków.
Jest to obecnie największy, jedyny trzydniowy festiwal muzyki country w Polsce i jedyna taka atrakcja w regionie wielkopolskim, która przyciąga w okolice Wolsztyna szerokie rzesze turystów i miłośników wartościowej muzyki, radosnej zabawy, wielopokoleniowej integracji, poszukujących pozytywnych wakacyjnych wrażeń.
W uznaniu atrakcyjności programu artystycznego i szerokiego wyboru imprez towarzyszących, w roku 2022 festiwal otrzymał wyróżnienie Polskiej Organizacji Turystycznej w Konkursie Na Najlepszy Produkt Turystyczny 2022 w kategorii Wydarzenie Muzyczne.
Tegoroczna edycja została objęta patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.
Festiwal „Czyste Country" jest imprezą niekomercyjną, wstęp jest bezpłatny.
W tym roku odbędzie się już 13. edycja festiwalu „Czyste Country”. Od roku 2010 festiwal gromadzi publiczność w liczbie 4000-8000 osób dziennie i zyskał wyłącznie pozytywny oddźwięk zarówno w środowisku miłośników kultury muzycznej, jak i wśród turystów i społeczności Wolsztyna.
W tym roku na scenie w ciągu trzech dni zaprezentują się artyści z pięciu krajów, w tym z USA, Francji, Niemiec, Węgier i Polski, w koncertach, widowiskach tematycznych i promocjach nowych płyt. W kilku odsłonach świętowane będzie 45-lecie legendy europejskiego cowboya, czyli artystyczny jubileusz LONSTARA, a także w programie mnóstwo atrakcji tanecznych: pokazów, konkursów, warsztatów.
Pełna lista artystów i atrakcji: https://festiwalczystecountry.pl.
Festiwal jednoczy też siły z wielką historyczną atrakcją Wolsztyna - ze starymi, pięknymi parowozami, które będą robiły specjalne kursy retro dla wszystkich, którzy tęsknią za romantyką podróży i historii kolei parowej.
W efekcie współpracy z Instytucją Kultury „Parowozownia Wolsztyn” tegoroczne Międzynarodowe Święto Parowozów odbędzie się już tydzień po festiwalu.
Parada Parowozów 19.08.2023
XXVII Parada Parowozów - organizowana w Wolsztynie od 1991 roku Parada Parowozów jest jedną z najważniejszych imprez kolejowych w całej Europie. Wydarzenie co roku przyciąga tysiące turystów oraz miłośników kolejnictwa i legendy kolei parowej ze wszystkich zakątków świata, sam Wolsztyn zaś zamienia się w światową stolicę pary.
To wtedy w Wolsztynie doświadczyć można niecodziennego i niespotykanego nigdzie indziej widoku - w jednym miejscu i w jednym momencie „pod parą” jest kilka zabytkowych lokomotyw parowych z Polski i zagranicy! Parada Parowozów jest jedną z niewielu okazji, by móc z bliska podziwiać te wspaniałe, potężne maszyny zarówno podczas paradnego przejazdu przez wolsztyńską stację, jak również w trakcie przygotowań technicznych, prezentujących codzienną obsługę lokomotyw parowych. Istnieje wtedy także możliwość gruntownego zwiedzania zaplecza wolsztyńskiej parowozowni oraz zapoznania się z jej pracą.
Paradzie towarzyszy wiele ciekawych wydarzeń. Przez cały weekend na okolicznych stalowych szlakach odbywają się przejazdy składami RETRO, w industrialnej przestrzeni hali napraw podziwiać można wystawę fotografii „Parowozowe Impresje”. Po zapadnięciu zmroku zaś miejsce ma multimedialne widowisko „Światło, para, dźwięk”, w którym grające główną rolę parowozy zobaczyć można w odsłonie niezwykłej - w kolorowym świetle, kłębach dymu i pary i przy muzyce na żywo.
W tym roku w Paradzie Parowozów weźmie udział 6 lokomotyw parowych z Polski i zagranicy: ENERGIE 507 z Luksemburga, TUBIZE z Belgii, 01 509 z Niemiec, 555.0153 z Czech tzw. „Czeski Express”, polska lokomotywa Ty42-24 z Pyskowic oraz wolsztyński parowóz Pt47-65. Dodatkowo podczas Parady Parowozów zostanie zaprezentowana kolejowa Drezyna Warszawa M20 - pierwsza drezyna na bazie samochodu.
Więcej szczegółów na stronie: https://www.parowozowniawolsztyn.pl/.
KONTAKT:
Magdalena Łuszczyńska
kierownik produkcji wydarzeń
tel. +48 502 651 189
e- mail: kontakt@festiwalczystecountry.pl
Anita Kubaś
Dział Promocyjno-Muzealny Parowozowni Wolsztyn
tel. +48 506 985 166
e-mail: info@parowozowniawolsztyn.pl
Waldemar Ligma
dyrektor Parowozowni Wolsztyn
tel. +48 501 666 150
Źródło informacji: Parowozownia Wolsztyn Instytucja Kultury Województwa Wielkopolskiego
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 03.08.2023, 13:00 |
Źródło informacji | Parowozownia Wolsztyn Instytucja Kultury Województwa Wielkopolskiego |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
„Played, Worn & Torn Auction” od Julien's powraca do miasta muzyki z legendarną aukcją 20-21 listopada 2024 r.
- 19.11.2024, 15:10
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Saudyjska Komisja Filmowa uroczyście zamyka drugą edycję Konferencji Krytyki Filmowej
- 15.11.2024, 09:08
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Business Wire
-
Image
Te nietypowe znaleziska z lumpeksów zaskoczyły wszystkich
Branża tekstylna stoi w obliczu poważnych wyzwań środowiskowych. Szacuje się, że co roku produkuje się 100 miliardów sztuk odzieży, z czego ogromna część nigdy nie trafia do konsumentów lub jest noszona tylko kilka razy [1]. W ten sposób 92 miliony ton ubrań trafia każdego roku na wysypiska, tworząc toksyczne hałdy na pustyniach czy terenach wiejskich, przyczyniając się do rozwoju zjawiska zwanego „fast fashion”. To ilość, która mogłaby wypełnić… 1,5 miliona ciężarówek.- 14.11.2024, 08:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Semcore Sp. z o.o.