Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Z najnowszych danych Allegro wynika, że ponad 71% konsumentów decyduje się na odsprzedawanie swoich używanych przedmiotów, które nie są im już potrzebne . Co więcej, widać w tym trendzie tendencję wzrostową: blisko połowa z nich wskazuje, że obecne warunki gospodarcze oraz globalne wydarzenia, które miały miejsce w ciągu ostatnich 18 miesięcy, skłoniły ich do podjęcia decyzji o odsprzedaniu niepotrzebnych produktów.
„Jako główne motywacje wymieniane są chęć dodatkowego zarobku, potrzeba zyskania przestrzeni w swoich domach, zamiar wykorzystania zarobionych środków na zakup innych potrzebnych przedmiotów oraz pragnienie, aby niepotrzebne już przedmioty zyskały drugie życie, zgodnie z ideą wspierania przyjaznego środowisku obiegu rzeczy używanych. Aż 93% osób wybiera sprzedaż online jako preferowany sposób pozbycia się swoich niepotrzebnych rzeczy, a prawie 57% respondentów korzysta w tym celu z platformy Allegro Lokalnie” – powiedziała Eliza Goździewicz, Allegro Lokalnie Business Unit Manager.
Co nas powstrzymuje przed odsprzedawaniem niepotrzebnych produktów?
Badania przeprowadzone przez Allegro wykazały, że istnieją pewne bariery, które zniechęcają użytkowników do wystawienia przedmiotów na sprzedaż. Są to m.in. wysiłek związany z przygotowaniem ogłoszenia, konieczność podania parametrów technicznych, określenie właściwej ceny oraz brak pomysłu na to, co można opłacalnie sprzedać. Co więcej, odpowiednio 57% i 47% respondentów wskazuje, że gdyby mogli skorzystać z opcji automatycznego generowania opisu i uzupełnienia danych przedmiotu oraz opcji automatycznego określania jego wartości to skłoniłoby to ich do sprzedawania niepotrzebnych rzeczy częściej niż dotychczas.
Allegro oraz Allegro Lokalnie postanowiły połączyć siły, aby pokonać te bariery i ułatwić proces odsprzedaży, czyniąc go bardziej dostępnym. Dzięki funkcjonalności „Lista rzeczy na sprzedaż”, użytkownicy będą mogli w prosty sposób odsprzedawać na Allegro Lokalnie produkty zakupione wcześniej na Allegro: platforma nie tylko podpowie, które produkty z naszej historii zakupów mogą zyskać drugie życie, ale także sama zaproponuje cenę, a po kliknięciu „wystaw” użytkownik zostanie automatycznie przeniesiony na formularz Allegro Lokalnie, gdzie większość informacji o przedmiocie zostanie wypełniona automatycznie. Dzięki temu cały proces tworzenia ogłoszenia zostanie znacznie skrócony i uproszczony, co sprawi, że użytkownicy będą mogli sprzedawać swoje rzeczy jeszcze wygodniej i efektywniej, a potencjalni kupujący zyskają komplet informacji o interesującym ich przedmiocie.
„Nowa funkcjonalność może być wykorzystywana do odsprzedaży różnych niepotrzebnych przedmiotów zalegających w naszych domach. Mogą być to na przykład telefony, gry, meble czy rzeczy, z których nasze dzieci szybko wyrastają, w tym wózki, ubranka i zabawki. Jeśli użytkownik zakupił te produkty na Allegro, teraz może je łatwo i wygodnie odsprzedać na Allegro Lokalnie. Dawanie używanym przedmiotom drugiego życia jest korzystne zarówno dla środowiska, jak i naszych portfeli, a dzięki Allegro cały proces jest prosty, szybki i efektywny” – powiedziała Eliza Goździewicz, Allegro Lokalnie Business Unit Manager.
Dzięki nowej funkcjonalności, Allegro i Allegro Lokalnie kontynuują swoje zaangażowanie w tworzenie wyjątkowych rozwiązań dla użytkowników. „Lista rzeczy na sprzedaż” to nie tylko ułatwienie procesu sprzedaży, ale również krok w kierunku bardziej zrównoważonego i efektywnego korzystania z zasobów.
Źródło:
[1] Badanie zostało przeprowadzone metodą CAWI przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 11-13.09.2022 r. Analizą objęto grupę 532 osób w wieku 18-55 lat. Zastosowano dobór kwotowy a próba była reprezentatywna ze względu na płeć, wiek i klasę miejscowości zamieszkania.
Źródło informacji: Allegro
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 17.10.2023, 12:00 |
Źródło informacji | Allegro |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu