Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Kluczowe wnioski i rozwiązania wykuwają się w gronie cenionych autorytetów sektora OZE - polityków, ekspertów, największych inwestorów, przedsiębiorców czy naukowców. W gronie ponad 100 prelegentów tegorocznej konferencji znajdą się m. in.: Waldemar Sługocki - sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, Miłosz Motyka - wiceminister Klimatu i Środowiska, Grzegorz Onichimowski - prezes PSE, Piotr Listwoń, wiceprezes TGE, Marek Szymankiewicz - prezes ENEA Operator, Olgierd Geblewicz - marszałek województwa zachodniopomorskiego, Giles Dickson - prezes WindEurope, czy prof. dr hab. Szymon Malinowski, przewodniczący zespołu doradczego ds. kryzysu klimatycznego PAN.
W wydarzeniu udział wezmą Event Ambasadorzy: Jagna Kubańska-Łyczakowska, Head of Public Affairs Poland & Baltics w Vestas, Sebastian Jabłoński, prezes Respect Energy oraz Michał Kołodziejczyk, prezes Equinor Polska oraz wszystkie spółki z sektora OZE skupione wokół energetyki wiatrowej w Polsce.
Konferencja PSEW to platforma sprzyjająca współpracy, zdobywaniu wiedzy i doświadczeń tak, aby energia z wiatru jeszcze szybciej, taniej i w sposób zrównoważony napędzała zieloną transformację. Ten rok przyniósł rekordowe 10 GW mocy w energetyce wiatrowej, jednak potencjał Polski jest znacznie większy. Branża wiatrowa, samorząd i przemysł wyczekują nowych zapisów i zmiany odległości minimalnej na 500 m.
Z kolei polski offshore wart około 40 mld zł to największa inwestycja w powojennej Polsce. Przyniesie nawet 178 mld zł wartości dla polskiej gospodarki i ponad 100 tys. miejsc pracy. Polski onshore i offshore ma ogromne szanse, by stać się konkurencyjnym rynkiem dla wiatru w Europie, potrzeba jednak działań, które stworzą przestrzeń na kolejne inwestycje. Ułatwienie rozwoju OZE stało się priorytetem KE, jednak barierą w Polsce wciąż pozostają m. in. sieci, które wymagają efektywnej modernizacji i rozbudowy.
Polski łańcuch dostaw ma szansę stać się konkurencyjny w globalnym sektorze energetyki wiatrowej - nie uda się to jednak bez silnej i stabilnej współpracy międzynarodowej. Polskie firmy, zagraniczni inwestorzy oraz przedstawiciele KE i państw nadbałtyckich już 6 czerwca spotkają się po raz trzeci na International Suppliers Day podczas Konferencji PSEW2024 w Świnoujściu, aby rozmawiać o sojuszu na rzecz silnego europejskiego przemysłu wiatrowego. W trakcie merytorycznych dyskusji i warsztatów nie zabraknie tematów dotyczących przyszłości offshore wind, rozwoju sieci, local content, infrastruktury portowej, usług w sektorze wiatrowym czy bezpieczeństwa pracy. Polskie firmy będą miały doskonałą okazję do nawiązania kontaktów biznesowych z podmiotami przemysłowymi z największych zagranicznych rynków offshore. To wyjątkowa okazja na nowe relacje biznesowe i szansa wejścia na rynki zachodnie.
Już 4 czerwca cała branża wiatrowa spotyka się na Konferencji PSEW. Wydarzenie zgromadzi ponad 2000 uczestników z kilkudziesięciu krajów. To trzy dni pełne merytorycznych wystąpień, warsztatów, spotkań networkingowych, bankietów oraz atrakcyjnych wydarzeń towarzyszących. Trwają ostatnie dni rejestracji. Dołącz już teraz i poczuj dobrą energię podczas największego święta branży wiatrowej.
Konferencja PSEW2024 - rejestracja i szczegóły: www.konferencjapsew.pl
KONTAKT:
Małgorzata Żmijewska-Kukiełka
tel. +48 508 848 956
e-mail: m.zmijewska@psew.pl
Źródło informacji: PSEW
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 28.05.2024, 15:01 |
Źródło informacji | PSEW |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
PLL LOT rozszerzają swoją obecność na lotniskach regionalnych, łącząc Kraków z Paryżem-Orly
• Polskie Linie Lotnicze LOT połączą bezpośrednimi rejsami Kraków i Paryż-Orly (ORY).
• Inauguracyjny rejs został zaplanowany na 31 marca 2025 roku.
• Połączenie z Kraków Airport będzie realizowane każdego dnia tygodnia, przez cały rok.
• Otwarcie nowej trasy jest potwierdzeniem planów narodowego przewoźnika na rozwój siatki połączeń również na lotniskach regionalnych.- 21.01.2025, 16:30
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PLL LOT
-
Image
Rok 2024 był pomyślny dla międzynarodowej działalności Yutong Bus, przynosząc dalszy rozwój innowacji
Firma odnotowała przełom, a całkowita roczna wielkość sprzedaży osiągnęła 46 918 sztuk, co oznacza wzrost o 28,48% rok do roku.- 21.01.2025, 12:58
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Razem dla życia - Unum i Karol Bączkowski łączą siły
Unum ogłasza współpracę z Karolem Bączkowskim, doświadczonym ratownikiem medycznym. W ramach partnerstwa firma przeszkoli swoich pracowników i agentów z kwalifikowanej pierwszej pomocy. Spółka została partnerem wydania „Książki o pierwszej pomocy napisanej przez życie” autorstwa Karola Bączkowskiego.- 21.01.2025, 11:56
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Unum Życie TUiR S.A.