Pobierz materiał i Publikuj za darmo
To już 19-ta edycja imprezy, która na trwałe wpisała się w pejzaż branżowych rozmów o transformacji energetycznej. W tym roku Forum nosi tytuł: „Przyszłość ciepłownictwa w województwie śląskim. Szanse i wyzwania”. Spotkanie odbędzie się 13 czerwca 2024 w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum, pełniącego rolę gospodarza i organizatora wydarzenia, a także koordynatora Obserwatorium Specjalistycznego Energetyka działającego w ramach Sieci Obserwatoriów Specjalistycznych Województwa Śląskiego.
Przy okazji Forum spotkają się eksperci z dziedziny energetyki, w tym praktycy branży ciepłowniczej, przedstawiciele samorządów, nauki i biznesu. Wspólnie będą omawiali kierunki rozwoju ciepłownictwa w Polsce, potencjał odnawialnych źródeł energii w produkcji ciepła oraz najlepsze praktyki w zakresie efektywności energetycznej w ciepłownictwie.
Forum rozpocznie wykład na temat czystego ciepła jako motoru polskiej gospodarki, podczas którego zaprezentowane zostaną wnioski z raportu Forum Energii na temat transformacji ciepłownictwa w Polsce. W trakcie warsztatów ich uczestnicy zajmą się analizą sytuacji ciepłownictwa w regionie oraz określą mocne i słabe strony transformacji.
Zaproszeni do debaty eksperckiej goście porozmawiają o ciepłownictwie w województwie śląskim w kontekście jego szans i zagrożeń prognozowanych na przyszłość. Efektem prac Forum Nowej Gospodarki będą rekomendacje dla rządu, samorządów lokalnych i przedsiębiorstw dotyczące transformacji ciepłownictwa.
XIX Forum Nowej Gospodarki
"Przyszłość ciepłownictwa w województwie śląskim: szanse i wyzwania”
13 czerwca 2024 r.,
Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum, Katowice, ul. Ligocka 103 (budynek 8)
08:30 - 09:15 - Rejestracja uczestników
9:15 – 9:30 - Otwarcie Forum i powitanie uczestników
09:30 - 10:30 - Wykład wprowadzający: „Czyste ciepło jako motor polskiej gospodarki”
10:30 - 11:00 - Przerwa kawowa
11:00 - 12:30 - Równoległe warsztaty:
Warsztat 1: „Planowanie zaopatrzenia w ciepło i dekarbonizacja ciepłownictwa w gminie”
Warsztat 2: „Lokalne, małe systemy ciepłownicze - redukcja strat i nowe usługi"
12:30 - 12:45 Przerwa kawowa
12:45 - 14:15 Debata ekspercka: „Przyszłość ciepłownictwa w województwie śląskim”
14:15 – 14:30 Podsumowanie Forum
14.30 – 15.30 Lunch
15:30 Zakończenie
Wykład wprowadzający poprowadzi:
dr Sonia Buchholtz, dyrektorka Programu Finansowanie Transformacji Energetycznej, Forum Energii.
Warsztaty poprowadzą:
Szymon Liszka i Sabina Kozińska z Fundacji Efektywnego Wykorzystania Energii
oraz
dr inż. Marek Rojczyk z Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej i dr inż. Tomasz Kraszewski ze Stowarzyszenia Elektryków Polskich Oddział Gliwicki.
W debacie eksperckiej udział wezmą:
Dariusz Musiał (Veolia), Krzysztof Szaliński (PEC Gliwice), Wojciech Bryś (UM Bytom), Adam Jankowski (Śląski Związek Gmin i Powiatów), Jarosław Zuwała (Instytut Technologii Paliw i Energii), Wojciech Blecharczyk (AGH, MPEC Kraków Innowacje).
Moderator: Dominik Brodacki (Polityka Insight).
Partnerami XIX Forum Nowej Gospodarki są: Województwo Śląskie, Miasto Katowice, Forum Energii, Fundacja Efektywnego Wykorzystania Energii, Regionalna Izba Gospodarcza, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Śląska, Stowarzyszenie Elektryków Polskich o/Gliwice, Śląski Związek Gmin i Powiatów.
Wydarzenie jest współfinansowane ze środków projektu: „PPO WSL 2030. Utworzenie Regionalnego Obserwatorium Innowacji” realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 Priorytet FESL.01 „Fundusze Europejskie na inteligentny rozwój” Działanie FESL.01.03 „Ekosystem RIS w ramach decyzji o dofinansowanie nr FESL.01.03-IP.02-06CF/23.
Źródło informacji: Park Technologiczno-Naukowy Euro Centrum
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 12.06.2024, 09:59 |
Źródło informacji | Park Technologiczno-Naukowy Euro Centrum |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wyniki finansowe Grupy PZU: już 400 milionów złotych trafiło do osób dotkniętych powodzią PAP
48 tys. zgłoszonych szkód i 46 tys. już wypłaconych w całości lub częściowo odszkodowań w wysokości 400 mln złotych - to skala zaangażowania Grupy PZU w walkę ze skutkami powodzi na południu kraju. Kataklizm jednak nie wpłynął znacząco na kondycję finansową największego polskiego ubezpieczyciela, którego przychody za trzy kwartały 2024 r. (21,8 mld zł) przekraczają oczekiwania rynku.- 21.11.2024, 16:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
New Chief Operating Officer at Rohde & Schwarz
Effective November 1, 2024, Markus Fischer, currently Executive Vice President Operations, has been appointed to the Rohde & Schwarz Executive Board. As Chief Operating Officer (COO), he will collaborate with Christian Leicher (CEO) and Andreas Pauly (CTO) to continue to keep the company on course for growth in these challenging times.- 21.11.2024, 16:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE