Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Czesne na najbardziej prestiżowych zagranicznych uczelniach to wydatek, na który niewielu może sobie pozwolić. Program Bona Fide, który pilotuje Fundacja ORLEN, powstał z myślą o wsparciu najzdolniejszych młodych Polaków.
„Absolwenci programu z sukcesem rozwijają kariery w administracji publicznej, zagranicznych agendach polskich instytucji czy spółkach z udziałem Skarbu Państwa. Są cenionymi i poszukiwanymi przez pracodawców specjalistami. Na przestrzeni sześciu lat, wielu z nich rozpoczęło staż lub pracę także w ORLENIE. Cieszymy się, że już wkrótce dołączą do nich kolejni” - powiedziała Katarzyna Fabbri, członkini zarządu Fundacji ORLEN.
Celem programu Bona Fide jest wsparcie studentów, którzy dostali się na studia II lub III stopnia na uczelniach z pierwszej pięćdziesiątki Akademickiego Rankingu Uniwersytetów Świata (znajdujących się na tzw. Liście Szanghajskiej). Tegoroczni stypendyści rozpoczną naukę m.in. na: Uniwersytecie Oksfordzkim, Uniwersytecie Cambridge, Kolegium Uniwersyteckim w Londynie (UCL), na Uniwersytecie Yale, Uniwersytecie Harvarda oraz na Uniwersytecie Genewskim. Będą się kształcić m.in. na takich kierunkach, jak: data science, uczenie maszynowe, sztuczna inteligencja, klimat, innowacje, czy polityka zrównoważonego rozwoju.
Po zakończeniu nauki, stypendyści wykorzystają zdobytą wiedzę w Polsce. W zależności od kompetencji, a także kierunku, absolwenci prestiżowych uczelni podejmują pracę nie tylko w spółkach Skarbu Państwa czy administracji publicznej, ale także w firmach, które są partnerami Fundacji ORLEN. W VII edycji programu są nimi: Fundacja Energa, Fundacja Empiria i Wiedza (powołana przez BGK), Fundacja ORLEN dla Pomorza oraz Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.
„Dostęp do najnowocześniejszych badań i narzędzi oraz umiejętność krytycznego myślenia, których dostarczyły mi studia na kierunku >>Zrównoważony rozwój gospodarczy miast<< na Uniwersytecie Londyńskim, pozwalają mi lepiej rozumieć wyzwania, przed jakimi stoją nie tylko aglomeracje i gospodarka, ale także międzynarodowe firmy w obliczu zmian klimatycznych” - stwierdził Wojciech Rogowski, stypendysta V edycji programu Bona Fide, starszy specjalista w Dziale Rozwoju Nowych Strumieni Biznesowych w ORLEN.
Inny laureat Bona Fide, Wiktor Duch, stypendysta V edycji programu, przyznał, że „ukończenie studiów na kierunku >>Sztuczna Inteligencja<< Uniwersytetu w Manchesterze pozwoliło mu zdobyć wiedzę i doświadczenie, które zamierza wykorzystać na polskim rynku. „Zależało mi na tym, żeby dostać się do firmy z dużym potencjałem, mającej możliwość wykorzystania sztucznej inteligencji w swojej działalności” - powiedział Wiktor Duch, młodszy specjalista w Zespole Aplikacji Business Intelligence w ORLEN.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 01.07.2024, 15:11 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |