Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Wielka Wyprawa Maluchów dla Dzieci wyruszyła 5 lipca spod Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie i 12 lipca dotarła do Monte Cassino. Wielki finał wyprawy odbędzie się w piątek 17 lipca o godzinie 17:00 na Rynku Głównym w Krakowie. Pojawi się tam 80 fiatów 126p, które w czasie Wyprawy pokonały dystans ponad 3,5 tysiąca kilometrów.
W projekt, jako uczestnicy i ambasadorzy wyprawy, zaangażowali się giganci motosportu: Longin Bielak, Sobiesław Zasada, Maciej Wisławski, Rafał Sonik, Kajetan Kajetanowicz i Bartosz Ostałowski. Dołączyli do nich też znani influencerzy, w tym jeden z najpopularniejszych polskich twórców internetowych Remigiusz „Rezi” Wierzgoń wraz ze swoim Thunder Crew.
To jednak nie koniec akcji - cały czas trwa zbiórka pieniędzy na pomoc dzieciom poszkodowanym w wypadkach drogowych. Zbiórka dostępna jest na: https://zrzutka.pl/wielkawyprawamaluchow
Podczas zeszłorocznej edycji udało się zebrać ponad 2 miliony złotych. W tej chwili na koncie zbiórki jest blisko 2,5 miliona złotych. PZU zachęca wszystkich do wsparcia tej inicjatywy.
Wielka Wyprawa Maluchów dla Dzieci zbiera środki na:
- pomoc dzieciom - ofiarom wypadków drogowych,
- działania prewencyjne,
- poprawę infrastruktury przy szkołach i przedszkolach,
- edukację młodych pokoleń pod kątem świadomego uczestnictwa i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
PZU z myślą o bezpieczeństwie
Udział w Wielkiej Wyprawie Maluchów dla Dzieci to kolejny przykład zaangażowania PZU w działania prewencyjne. Dzięki partnerstwu w tym projekcie ubezpieczyciel chce poszerzać społeczną wiedzę o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
„Wielka Wyprawa Maluchów dla Dzieci to świetna, niezwykle potrzebna inicjatywa, której jesteśmy partnerem. Jako PZU od lat działamy w obszarze prewencji, dlatego naturalnym krokiem dla nas jest wsparcie projektu, który ma ogromne znaczenie dla budowania powszechnej świadomości na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i może pomóc wielu poszkodowanym dzieciom. Dzięki wspólnym działaniom możemy sprawić, że bezpieczeństwo na polskich drogach i przejściach dla pieszych będzie się systematycznie poprawiać” - mówi Rafał Kałęcki, dyrektor Biura Prewencji w PZU.
Zaangażowanie w Wielką Wyprawę Maluchów dla Dzieci odbywa się z poziomu Grupy PZU - poza PZU partnerami projektu są także Bank Pekao S.A. oraz Alior Leasing.
Źródło informacji: Grupa PZU
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 19.07.2024, 09:31 |
Źródło informacji | Grupa PZU |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Szlakiem zamków Vinalopó: historyczna podróż w czasie niedaleko Alicante
- 20.08.2025, 13:04
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Your Rent
-
Image
Polacy kochają festiwale. Oto ranking najgłośniejszych wydarzeń lata
Męskie Granie, Pol’and’Rock, Open’er... a może Jarocin? Które letnie festiwale muzyczne zapadają nam w pamięć i generują największy szum w sieci? Nowy raport biletyna.pl przynosi zaskakujące odpowiedzi - i pokazuje, że Polacy naprawdę kochają festiwale.- 20.08.2025, 09:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Biletyna
-
Image
VII edycja Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego - konkurs dla tych, którzy cenią rzetelne, zaangażowane dziennikarstwo PAP
Wszystkie zjawiska, które obserwujemy w przestrzeni publicznej, związane z migracjami, wojną, niepewnością polityczną, dezinformacją, manipulacją, wymagają od dziennikarzy szczególnej staranności, dbałości o fakty, o wiarygodność, o warsztat: to są cechy, które nagradzamy i wyróżniamy w nagrodzie im. Ryszarda Kapuścińskiego - wskazał Marek Błoński, szef PAP.- 18.08.2025, 09:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Polska Agencja Prasowa
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ