Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Z programu Aktywna Szkoła skorzystało już prawie 3000 obiektów w Polsce.
Obecnie trwa nabór do trzeciego filaru programu Aktywna Szkoła: Aktywny do Kwadratu. Już dziś dyrektorzy placówek w całej Polsce mogą zgłaszać prowadzących zajęcia, by od nowego roku szkolnego zapewnić więcej sportu dla dzieci. Zgłoszenia przyjmowane są do końca lipca.
Dzięki programowi tysiące dzieci będą miały możliwość wzięcia udziału w dodatkowych zajęciach sportowych w szkołach poza lekcjami WF. Zajęcia będą się odbywać 1-3 razy w tygodniu dla klas IV i starszych oraz 1-2 razy w tygodniu dla klas I-III. Zajęcia potrwają 60 minut, a maksymalna liczba godzin do wykorzystania od września do listopada to 30.
Zgodnie z założeniami w programie Aktywna Szkoła: Aktywny do Kwadratu uczestniczyć może nawet 10 tys. szkół. To oznacza 20 tys. grup i 300 tys. dzieci korzystających z programu.
Aktywny do Kwadratu to ciekawe treningi z wykwalifikowaną kadrą, podczas których uczniowie zyskują szansę na:
- rozwijanie swoich pasji i umiejętności,
- dbanie o sprawność fizyczną i zdrowie,
- zacieśnianie relacji z rówieśnikami,
- alternatywną i aktywną formę spędzania wolnego czasu,
- budowanie kompetencji w zakresie pracy w grupie, organizacji czasu, działania zespołowego,
- redukcję stresu oraz agresji poprzez sport,
- budowanie poczucia własnej wartości i sprawczości.
Aktywny do kwadratu to nie wszystko
Nadal dostępne są fundusze w ramach Aktywnego Weekendu. Aktywny Weekend to do 25 tys. złotych na sprzęt sportowy oraz minimum 6 godzin weekendowych zajęć na terenie szkoły pod okiem wykwalifikowanej kadry i trenerów. Nabór trwa do wyczerpania budżetu.
Aktywna Szkoła to największy w historii program aktywizacyjny mający na celu stworzenie warunków do udostępnienia szkolnej infrastruktury sportowej i aktywizacji społeczności lokalnych. Aktywna Szkoła stanowi wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w zakresie upowszechniania aktywności fizycznej. Nadrzędnym celem jest popularyzowanie aktywności fizycznej wśród społeczeństwa, w szczególności wśród dzieci i młodzieży. W 2024 roku Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na program Aktywna Szkoła, łącznie z Aktywna Szkoła zakup sprzętu sportowego, 335 mln zł.
Dowiedz się więcej: REGULAMIN.
Więcej na temat zgłoszeń: www.aktywnaszkola.pl oraz pod numerem telefonu: +48 455 409 423, +48 537 255 791 lub mailowo: aktywnydokwadratu@aktywnaszkola.pl oraz kontakt@aktywnaszkola.pl.
Dofinansowano ze środków budżetu państwa, których dysponentem jest minister Sportu i Turystyki.
Źródło informacji: Fundacja Orły Sportu
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 25.07.2024, 09:33 |
Źródło informacji | Fundacja Orły Sportu |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
„Played, Worn & Torn Auction” od Julien's powraca do miasta muzyki z legendarną aukcją 20-21 listopada 2024 r.
- 19.11.2024, 15:10
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Saudyjska Komisja Filmowa uroczyście zamyka drugą edycję Konferencji Krytyki Filmowej
- 15.11.2024, 09:08
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Business Wire
-
Image
Te nietypowe znaleziska z lumpeksów zaskoczyły wszystkich
Branża tekstylna stoi w obliczu poważnych wyzwań środowiskowych. Szacuje się, że co roku produkuje się 100 miliardów sztuk odzieży, z czego ogromna część nigdy nie trafia do konsumentów lub jest noszona tylko kilka razy [1]. W ten sposób 92 miliony ton ubrań trafia każdego roku na wysypiska, tworząc toksyczne hałdy na pustyniach czy terenach wiejskich, przyczyniając się do rozwoju zjawiska zwanego „fast fashion”. To ilość, która mogłaby wypełnić… 1,5 miliona ciężarówek.- 14.11.2024, 08:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Semcore Sp. z o.o.