Newsletter

GREENX METALS LTD. (9/2024) GreenX nabywa projekt wielkiej skali w środkowych Niemczech z perspektywą wydobycia złóż rudy miedzi

02.08.2024, 07:46aktualizacja: 02.08.2024, 07:47

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport 9/2024

Podstawa prawna: komunikat prasowy 2 sierpnia 2024

GREENX NABYWA PROJEKT WIELKIEJ SKALI W ŚRODKOWYCH NIEMCZECH Z PERSPEKTYWĄ WYDOBYCIA ZŁÓŻ RUDY MIEDZI

GreenX Metals Limited ("GreenX" lub "Spółka") ma przyjemność poinformować, że zawarła umowę earn-in, na podstawie której GreenX może nabyć 90% udziałów w Group 11 Exploration GmbH - niepublicznej niemieckiej spółce posiadającej koncesję rozpoznawczą (eksploracyjną) Tannenberg ("Projekt"), wysoce perspektywiczną z punktu widzenia możliwości eksploatacji złóż rudy miedzi w osadach (typu Kupferschiefer).

Projekt

• Koncesja eksploracyjna Tannenberg obejmuje powierzchnię 272 km położonych w kraju związkowym Hesja w środkowych Niemczech, gdzie znajdują się historyczne kopalnie miedzi i srebra "Richelsdorf".

• Przed zaprzestaniem wydobycia w latach 50. ubiegłego wieku kopalnie Richelsdorf produkowały 416 500 t miedzi i 33,7 mln uncji srebra ze złóż typu Kupferschiefer. Te historyczne kopalnie cechowały się płytkimi wyrobiskami podziemnymi, do których dostęp pierwotnie uzyskiwany był z odkrywek powierzchniowych.

• Projekt obejmuje również liczne rdzenie z odwiertów wykonanych na 14-kilometrowym odcinku docelowym kopuły Richelsdorf o wysokim priorytecie, w tym:

o 2,1 m o zawartości 2,7% Cu i 48 g/t Ag od głębokości 365,48 m; 1,5 m o zawartości 3,7% Cu i 33 g/t Ag od głębokości 209,50 m; 2,5 m o zawartości 1,8% Cu i 19 g/t Ag od głębokości 339,5 m w południowo-zachodniej części obszaru objętego koncesją.

o 2,0 m o zawartości 1,6% Cu i 19 g/t Ag od głębokości 268 m na północnym wschodzie obszaru objętego koncesją.

o Złoża typu Kupferschiefer są dobrze znanym, obfitym w surowiec podtypem złóż miedzi sedymentacyjnej, które:

są drugim najbardziej rozpowszechnionym źródłem wydobycia i rezerw miedzi na świecie; oraz

były historycznie eksploatowane w Niemczech i nadal są eksploatowane w Polsce, gdzie poziom wydobycia miedzi elektrolitycznej w 2023 r. osiągnięty przez KGHM wyniósł 592 tys. t.

o Doskonały potencjał dla nowych odkryć płytkiej (od 50 m do 500 m), wielkoskalowej i wysokogatunkowej mineralizacji miedzi i srebra w złożach typu Kupferschiefer, przy czym znaczna część obszaru objętego koncesją pozostaje niezbadana nowoczesnymi metodami, które zostaną ukierunkowane na miąższe sekcje mineralizacji w pokładach.

o Współczesne rozumienie mineralizacji złóż typu Kupferschiefer, wynikające z intensywnego wydobycia w Polsce, kładzie nowy nacisk na mineralizację w ścianie wiszącej i spągu, kontrolę strukturalną i strefowanie metali.

o W polskich kopalniach eksploatujących złoża typu Kupferschiefer mineralizacja zazwyczaj tworzy się w łupkach Kupferschiefer oraz w warstwach do 60 m poniżej i 30 m powyżej łupków. Na przykład w kopalni KGHM Rudna w Polsce piaskowiec spągowy zawiera 80% całkowitych zasobów miedzi, wapień ściany wiszącej - 15%, a łupki Kupferschiefer - tylko 5%.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 02.08.2024, 07:46
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ