Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Rozwój społeczny jest jednym z priorytetów działalności Unii Europejskiej. A dzięki takim inicjatywom i działaniom możemy wpływać na gospodarkę. Nasze społeczeństwo staje się bardziej otwarte” - mówi Bartłomiej Balcerzyk, p.o. dyrektora Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.
O wsparcie mogą ubiegać się mikro-, małe, średnie i duże firmy, prowadzące działalność na terenie Polski.
Uruchamiany właśnie nowy instrument pożyczkowy ma pomóc przedsiębiorstwom dostosować swoją działalność - przede wszystkim produkty i usługi - do wymogów Europejskiego Aktu o Dostępności, który w kwietniu został wdrożony do polskiego systemu prawnego.
„Dla części firm z branży np. telekomunikacyjnej czy transportowej oznacza to dodatkowe wymogi, które muszą zostać spełnione w zakresie produktów czy usług, ale też siedzib tych firm” - wyjaśnia Piotr Krasuski, dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego, MFiPR.
Z pożyczki mogą być realizowane inwestycje zwiększające dostępność architektoniczną, cyfrową czy komunikacyjno-informacyjną.
„Jeśli chodzi o dostępność architektoniczną, możemy sfinansować dostosowanie wejść do budynków, punktu obsługi klienta czy miejsc parkingowych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami” - tłumaczy Aleksandra Kwiatkowska, dyrektor Biura Współpracy z Partnerami Finansującymi w Departamencie Programów Europejskich BGK.
Dostępność cyfrowa to dostosowanie stron internetowych czy aplikacji do standardów WCAG 2.1, a dostępność informacyjno-komunikacyjna to np. zakup lub montaż pętli indukcyjnych, abonament na usługę tłumacza polskiego języka migowego.
„Zakres inwestycji możliwych do sfinansowania jest bardzo szeroki” - podkreśla Aleksandra Kwiatkowska.
Pożyczki są oferowane na preferencyjnych warunkach, jednym z nich jest oprocentowanie 0,15 proc. czy też możliwość skorzystania z okresu karencji do 12 miesięcy.
„Instrument, który uruchamiamy jest niskooprocentowany, z możliwością spłaty do 10 lat. Dodatkową zachętą jest szansa na umorzenie do 30 proc. kapitału” - mówi Piotr Krasuski.
Finansowania udzielają instytucje współpracujące z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Szczegółowe informacje na temat pożyczki można znaleźć na stronie internetowej banku.
Przyznanie pożyczki uzależnione jest od pozytywnej analizy zdolności kredytowej oraz wymaganych zabezpieczeń. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. Więcej informacji nt. pożyczki dostępnych jest na stronie internetowej BGK: https://www.bgk.pl/.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji | 14.08.2024, 13:41 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |