Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W sobotę świętowali rolnicy z gminy Miasteczko Krajeńskie. Dożynki tradycyjnie rozpoczęły się od mszy świętej, a na boisku sportowym odbyła się część oficjalna z obrzędem dożynkowym. Tutaj też mieszkańcy podziwiali piękne wieńce dożynkowe, burmistrz Krzysztof Jacek Oświecimski dzielił się chlebem z tegorocznych plonów.
Podziękowania za rolniczy trud i gratulacje dla wszystkich zaangażowanych w organizacje dożynek, w tym sołtysom, radom sołeckim i Kołom Gospodyń Wiejskich w imieniu samorządu Powiatu Pilskiego złożyli Stefan Kowal, wicestarosta pilski oraz radni Rady Powiatu w Pile Katarzyna Papieska i Krzysztof Stepnowski.
W niedzielę dożynki gminne odbyły się w Łobżenicy. Podziękowania rolnikom za ich ciężką pracę oraz organizatorom dożynek, sołectwom, Kołom Gospodyń Wiejskich, władzom samorządowym złożyła Małgorzata Karwacka Przewodnicząca Rady Powiatu w Pile.
Świętowali także rolnicy z gminy Kaczory. Dożynki gminne odbyły się w Krzewinie. Święto plonów rozpoczęła Msza Święta w intencji rolników w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Morzewie, a cała uroczystość i zabawa dożynkowa odbyła się przy Wiejskim Domu Kultury w Krzewinie. Tradycyjnie, każde z sołectw przygotowało dożynkowy wieniec, a burmistrz Brunon Wolski Urząd Miasta i Gminy w Kaczorach podzielił się z mieszkańcami chlebem, który przekazali mu starostwie dożynek. W imieniu władz Powiatu Pilskiego podziękowania za rolniczy trud złożyli wicestarosta Stefan Kowal, członkowie zarządu: Kazimierz Sulima i Daria Lubońska oraz Katarzyna Papieska, radna Rady Powiatu w Pile.
Odbyły się także dożynki gminy Wyrzysk, tym razem w Kościerzynie Wielkim. Tradycyjnie była msza w intencji rolników i ich rodzin oraz barwny korowód, a dla zgromadzonych mieszkańców i gości wystąpiły lokalne zespoły. Chleb z tegorocznych zbiorów oddzielił wśród mieszkańców Marcin Piszczek Burmistrz Wyrzyska.
Jednym z głównych punktów programu był Konkurs Wieńca Dożynkowego, który w tym roku wygrało sołectwo z Falmierowa. Ich wieniec będzie walczył teraz o nagrodę w Powiatowym Konkursie Wieńców Dożynkowych, podczas Dożynek Powiatowo-Gminnych 7 września w Starej Łubiance. Podziękowania za rolniczy trud w imieniu władz Powiat Pilski złożyli Członkowie Zarządu Powiatu: Kazimierz Sulima oraz Daria Lubońska.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 28.08.2024, 15:41 |
Źródło informacji | Powiat Pilski |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
„Played, Worn & Torn Auction” od Julien's powraca do miasta muzyki z legendarną aukcją 20-21 listopada 2024 r.
- 19.11.2024, 15:10
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Saudyjska Komisja Filmowa uroczyście zamyka drugą edycję Konferencji Krytyki Filmowej
- 15.11.2024, 09:08
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Business Wire
-
Image
Te nietypowe znaleziska z lumpeksów zaskoczyły wszystkich
Branża tekstylna stoi w obliczu poważnych wyzwań środowiskowych. Szacuje się, że co roku produkuje się 100 miliardów sztuk odzieży, z czego ogromna część nigdy nie trafia do konsumentów lub jest noszona tylko kilka razy [1]. W ten sposób 92 miliony ton ubrań trafia każdego roku na wysypiska, tworząc toksyczne hałdy na pustyniach czy terenach wiejskich, przyczyniając się do rozwoju zjawiska zwanego „fast fashion”. To ilość, która mogłaby wypełnić… 1,5 miliona ciężarówek.- 14.11.2024, 08:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Semcore Sp. z o.o.