Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Liczba samochodów elektrycznych w Polsce dynamicznie rośnie, a wraz z nią popyt na infrastrukturę stacji ładowania. Polenergia eMobility wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom, oddając nowy hub wyposażony w szybkie stacje ładowania o łącznej mocy blisko 1 MW. Zielona strefa, którą uruchomiliśmy w Warszawie, to kolejne, po Autostradzie Wielkopolskiej, strategiczne miejsce wyposażone w nasze ładowarki elektryczne. Tworzymy infrastrukturę, która nie tylko spełnia, ale wręcz przewyższa oczekiwania współczesnych użytkowników pojazdów elektrycznych. Naszą przewaga jest także to, że energia, którą dostarczamy do naszych stacji ładowania, pochodzi w 100% ze źródeł odnawialnych Polenergii” – mówi Piotr Maciołek, członek zarządu Polenergia S.A.
Hub składa się z trzech stacji ładowania prądem stałym (DC) oraz dwóch stacji prądu zmiennego (AC) o łącznej mocy prawie 1 MW. Pozwala to na zasilenie 8 pojazdów elektrycznych w tym samym momencie.
Zakres inwestycji przy Blue City wykracza poza instalację samych stacji ładowania. Zielona Strefa Elektromobilności, oprócz hubu szybkich stacji ładowania, została też wyposażona w miejsce do odpoczynku z zielenią i ławkami.
Jedna z nich została wykonana z materiałów pochodzących z recyklingu turbiny wiatrowej. Strefa to przestrzeń przewidziana dla kierowców i ich rodzin, którzy mogą z niej skorzystać podczas ładowania swoich pojazdów.
Za rozbudowę sieci ładowania pojazdów elektrycznych Polenergii odpowiada spółka Polenergia eMobility. Stacje zasilane są energią elektryczną w standardzie Energia 2051, która pochodzi z odnawialnych źródeł należących do Grupy.
W godzinach, gdy nadprodukcja energii elektrycznej z OZE osiąga swoje szczyty, Polenergia eMobility oferuje znaczne obniżki cen dla użytkowników stacji ładowania.
Stacje szybkiego ładowania w nowo otwartym hubie zostały dostarczone przez firmę Siemens Sp. z o.o., która specjalizuje się w innowacyjnych rozwiązaniach ładowania pojazdów elektrycznych. Technologia zastosowana w hubie pozwala na ultraszybkie ładowanie m.in. dzięki kablom chłodzonym cieczą (HPC), a także optymalizację wykorzystania energii, co przekłada się na efektywność całego systemu.
Dynamiczny rozwój elektromobilności
Zgodnie z danymi Polskiego Stowarzyszenia Nowej Mobilności, na koniec lipca 2024 roku zarejestrowanych samochodów zasilanych energią elektryczną było już w Polsce ponad 120 000.
Program „Mój Elektryk” uruchomiony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, od 2021 roku wsparł zakup około 25 000 pojazdów o wartości około 660 mln złotych.
Obecnie w Polsce działa ponad 7500 ogólnodostępnych punktów ładowania, ale eksperci wskazują, że do 2025 roku ta liczba musi wzrosnąć przynajmniej trzykrotnie, aby sprostać potrzebom rynku.
Niedawno Polenergia uruchomiła najszybsze stacje ładowania aut elektrycznych w Polsce. Chłodzone cieczą ultraszybkie ładowarki o mocy 400 kW stanęły przy Autostradzie Wielkopolskiej.
Stacje znajdują się na terenie MOP-ów Chociszewo i Rogoziniec, w połowie drogi pomiędzy Poznaniem i Frankfurtem nad Odrą oraz niedaleko trasy ekspresowej S3. To jedyne w Polsce stacje ładowania pojazdów elektrycznych o tak dużej mocy.
Źródło informacji: Polenergia
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 19.09.2024, 09:00 |
Źródło informacji | Polenergia |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
New Chief Operating Officer at Rohde & Schwarz
Effective November 1, 2024, Markus Fischer, currently Executive Vice President Operations, has been appointed to the Rohde & Schwarz Executive Board. As Chief Operating Officer (COO), he will collaborate with Christian Leicher (CEO) and Andreas Pauly (CTO) to continue to keep the company on course for growth in these challenging times.- 21.11.2024, 16:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE
-
Image
Tysiące okazji podczas Black Friday Week na Amazon.pl
- 21.11.2024, 14:02
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Amazon