Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Kto może zakwalifikować się do programu?
- uczniowie siódmej klasy publicznej szkoły podstawowej na Dolnym Śląsku,
- uczniowie ze średnią ocen co najmniej 4,5 obliczoną na podstawie świadectwa ukończenia szóstej klasy,
- uczniowie nie pobierający innego stypendium edukacyjnego z UE.
Ważne jest też, by spełniać przynajmniej jedno z kryteriów dodatkowych, dotyczących sytuacji rodzinnej i życiowej, np. wychowanie w rodzinie wielodzietnej lub posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności.
Cele programu
Program ten ma przede wszystkim rozwijać umiejętności i zainteresowania uczniów przedmiotami ścisłymi, takimi jak matematyka, informatyka, geografia, biologia, ale również wzmocnić zdolności analityczne i tzw. kompetencje miękkie, np. kreatywność, radzenie sobie ze stresem i presją czasu, rozwijanie inteligencji emocjonalnej.
Każdy stypendysta otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 10 tys. zł, a także będzie mieć możliwość uczestniczenia w zajęciach merytorycznych i warsztatach prowadzonych przez naukowców z Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW Wrocław.
Projekt realizowany będzie przez 5 lat (w każdym roku wybranych zostanie 300 stypendystów) w ramach programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021 – 2027, Działanie 8.1 Dostęp do edukacji. Partnerami projektu są Politechnika Wrocławska oraz Uniwersytet Dolnośląski DSW.
Wnioski mogą składać rodzice lub opiekunowie zdolnego ucznia, wysyłając je na adres Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu, ul. Trzebnicka 42-44, 50-230 Wrocław.
Aplikacje będą przyjmowane do 14 października 2024 r. (liczy się data nadania).
Więcej informacji --> TUTAJ
Szczegóły oraz wzory dokumentów --> TUTAJ
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 09.10.2024, 18:41 |
Źródło informacji | UM Legnica |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE
-
Dubai Future Forum 2024: A Vision of Tomorrow, from Brain Chips to Climate Solutions
- 21.11.2024, 12:57
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: APA-OTS
-
Image
GPB: chcemy, aby to polskie firmy napędzały morską transformację energetyczną PAP
„Dążymy do roli dostawcy kategorii Tier-1 w projektach morskiej energetyki wiatrowej, ale ambicje mamy znacznie większe. Wspólnie z ARP chcemy wspomóc odbudowę polskiego przemysłu na Pomorzu i uczynić z Gdańska, Gdyni i Szczecina przemysłowy hub dla projektów MEW. Grupa Przemysłowa Baltic ma tu do odegrania istotną rolę” - mówił Adam Kowalski, prezes zarządu Grupy Przemysłowej Baltic (GPB), podczas konferencji Offshore Wind Poland.- 21.11.2024, 10:31
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom