Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zarząd spółki Murapol S.A. ("Emitent") informuje, że w dniu 11 lutego 2025 r. podjął decyzję o opóźnieniu przekazania informacji poufnej, zgodnie z art. 17 ust. 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylającego dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE. Informacja poufna dotyczyła doręczenia spółce zależnej Emitenta w dniu 11 lutego 2025 r. pozwu, o którego treści Emitent informuje poniżej, a także rozpoczęcia analiz dotyczących zasadności pozwu. Przyczyną ujawnienia tej opóźnionej informacji poufnej jest zakończenie przedmiotowej analizy.
Pozew ("Pozew") o zawarcie umowy i zapłatę został złożony - przeciwko spółce zależnej od Emitenta tj. przeciwko Murapol Real Estate S.A. z siedzibą w Bielsku Białej ("Pozwana") - przez J.K. Investment sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ("Powód").
Powód wnosi m.in. o zobowiązanie Pozwanego do złożenia oświadczenia woli o zakupie nieruchomości zlokalizowanej w Warszawie ("Projekt Łopuszańska") za łączną cenę netto w kwocie 66,7 mln PLN (powiększoną o waloryzację w części dotyczącej kwoty 63,7 mln PLN) i zapłatę ceny wraz z zasądzeniem kwoty 53,8 mln PLN wraz z odsetkami określonymi w pozwie, tytułem (w przeważającej części) odszkodowania z tytułu utraconych korzyści.
Jednocześnie, w przypadku nieuwzględnienia przez sąd powyższych żądań Powoda, Powód wnosi o zasądzenie od Pozwanej 191,6 mln PLN wraz z odsetkami określonymi w Pozwie, tytułem (w przeważającej części) odszkodowania z tytułu utraconych korzyści.
W ocenie Spółki Pozew jest w całości bezzasadny. Murapol Real Estate S.A. złoży odpowiedź na Pozew w wyznaczonym terminie wnosząc o oddalenie Pozwu w całości. W 2022 roku pomiędzy Powodem a Pozwaną zawarta została umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości - Projektu Łopuszańska. Zawarcie umowy przyrzeczonej zostało uzależnione od ziszczenia się określonych warunków m.in. uzyskania prawomocnej i ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę. Pozwana w kwietniu 2024 roku skorzystała z przysługującego jej prawa odstąpienia od umowy z uwagi na niespełnienie się zastrzeżonego w niej warunku. Skuteczność odstąpienia od umowy przedwstępnej jest kwestionowana przez Powoda. W ocenie Emitenta niesłusznie. Jednocześnie, po konsultacjach z doradcami prawnymi, Emitent ocenia oba żądania Powoda, co do zasądzenia odszkodowania z tytułu utraconych korzyści, jako w całości bezzasadne i niepoparte wystarczającą argumentacją.
Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1
More information on page: http://biznes.pap.pl/en/reports/espi/all,0,0,0,1
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 14.02.2025, 21:11 |
Źródło informacji | ESPI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |