Newsletter

Nauka i technologie

Bitget uruchamia globalny program dla Gen Z, aby kształcić kolejne pokolenie talentów w Web3

27.02.2025, 09:00aktualizacja: 27.02.2025, 09:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Blisko połowa młodych dorosłych Polaków ma wyższe wykształcenie [1], a co dziesiąty nastolatek chce pracować w branży IT [2]. Coraz częściej też Polska identyfikowana jest jako wschodzący lider w dziedzinie blockchain i Web3. Nic więc dziwnego, że globalni gracze, dla których kluczową sprawą jest rozwój technologii, właśnie w Polsce szukają ukrytych talentów. Blockchain4Youth to inicjatywa mająca na celu rekrutację i wspieranie kolejnej generacji talentów w zakresie technologii blockchain i Web3 z najlepszych światowych uniwersytetów. W ramach programu Bitget poszukuje młodych dorosłych z pasją do innowacji i silnym dążeniem do odkrywania przyszłości Web3 i nastawionych na rozwój w globalnym środowisku. Program zapewnia możliwości kariery w różnych dziedzinach, w tym w działach operacji, zarządzania produktem, marketingu, ryzyka i zgodności, zarządzania danymi i inżynierii, umożliwiając uczestnikom zdobycie praktycznego doświadczenia w jednym z najszybciej rozwijających się sektorów. 

„W Bitget wierzymy, że przyszłość Web3 leży w rękach następnego pokolenia” - komentuje Vugar Usi Zade, dyrektor operacyjny Bitget. „Program absolwentów ma na celu wypełnienie luki między ambicjami a możliwościami, zapewniając młodym profesjonalistom bezpośrednią ścieżkę do zgłębienia branży blockchain. W miarę jak adopcja Web3 przyspiesza, jesteśmy zaangażowani w wyposażanie przyszłych liderów w umiejętności i doświadczenia, których potrzebują, aby kształtować zdecentralizowany świat” - dodaje.

Rekrutacja do programu Blockchain4Youth jest już otwarta na oficjalnej stronie firmy i potrwa do 15 marca 2025 roku. Wybrani kandydaci otrzymają możliwość uczestnictwa w programie, którego rozpoczęcie zaplanowano na 1 kwietnia. W ramach inicjatywy Bitget zamierza przyjąć 30 wyróżniających się absolwentów, oferując im kompleksowy program rozwoju zawodowego. Uczestnicy skorzystają z wieloetapowych szkoleń, wsparcia doświadczonych mentorów oraz możliwości pracy nad zaawansowanymi projektami z obszaru blockchain i Web3. Celem programu jest kształcenie przyszłych ekspertów branży. Uczestnicy będą mieli okazję pracować nad najnowocześniejszymi projektami blockchain i przyczynić się do rozwoju aplikacji Web3. Najlepsi będą mieli możliwość kontynuować pracę w strukturach Bitget. Program oferuje konkurencyjne wynagrodzenie, jasne ścieżki rozwoju kariery i możliwości rozwoju w globalnej firmie.

Program Blockchain4Youth wystartował w maju 2023 roku i jest efektem przyjętego przez Bitget zobowiązania do inspirowania następnego pokolenia do korzystania z technologii blockchain. Budżet opiewający na 10 milionów dolarów w ciągu pięciu lat pozwala rozszerzyć inicjatywę i organizować także hackathony oraz oferować stypendia. Do końca 2024 roku eksperci Bitget wystąpili na ponad 60 uniwersytetach, w tym Massachusetts Institute of Technology (MIT), University College London (UCL), Hong Kong University of Science and Technology, National Technological University of Argentina, National Taiwan University i RMIT University, organizując prawie 100 wykładów i docierając do ponad 13 000 studentów. W tym roku do tego grona dołączyć mogą uczelnie znad Wisły. 

Aby uzyskać więcej informacji na temat Programu absolwentów Bitget i procesu aplikacji, kliknij ten link.

[1] Eurostat, Odsetek osób w wieku 25-34 lat w Unii Europejskiej z wykształceniem wyższym w 2023 r. Polska - 46,3%, Unia Europejska - 43,1%.
[2] Badanie „Aspiracje edukacyjne i zawodowe uczniów szkół średnich”, przygotowane w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) przez Thinkstat, https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/co-mlodzi-ludzie-chca-studiowac-i-gdzie-jak-rewolucja-cyfrowa-wplynela-na-ich-plany-zyciowe-nowy-raport-nask-aspiracje-edukacyjne-i-zawodowe-uczniow-szkol-srednich 

Źródło informacji: Bitget

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 27.02.2025, 09:00
Źródło informacji Bitget
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Pozostałe z kategorii

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ