Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Już w najbliższy weekend Lublin stanie się prawdziwą stolicą przyrody. Fundacja Dla Przyrody po raz czwarty zaprasza na Festiwal Przyrody - wyjątkowe wydarzenie, które łączy edukację, zabawę i relaks w otoczeniu natury. To doskonała okazja, by wspólnie z rodziną, dziećmi, dziadkami czy przyjaciółmi spędzić czas, odkrywając bogactwo i piękno przyrody w samym sercu miasta. Tegoroczna edycja to: 10 inspirujących warsztatów, 11 prelekcji, 4 multimedialne koncerty, wystawy plenerowe, konkurs fotograficzny, spotkania autorskie z przyrodnikami, artystami i naukowcami, a także rozbudowana strefa wystawiennicza. Na najmłodszych uczestników czekać będzie wiele aktywności edukacyjnych - gry, zabawy i kreatywne animacje. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Szczegółowy program dostępny jest na stronie: www.festiwalprzyrody.pl.
Ogród Saski, Lublin - wstęp wolny.
Rodzinne święto przyrody - dla każdego, bez względu na wiek
Festiwal Przyrody rozpocznie się w piątek, 23 maja o godz. 9.00 i potrwa do soboty, 24 maja do godziny 21.00.
„To już czwarta edycja Festiwalu Przyrody. Lublin 23 i 24 maja stanie się polską stolicą przyrody, taki mieliśmy plan od początku. Cieszymy się, że z roku na rok wydarzenie rozwija się i przybywa entuzjastów Festiwalu. Otrzymujemy pozytywne opinie od uczestników, a to pokazuje nam potrzebę rozmawiania o przyrodzie w różnych odsłonach. Dlatego rozwijamy wydarzenie i dostosowujemy formę edukacji przyrodniczej do oczekiwań różnych grup odbiorców. Jak co roku szczególnie gorąco polecam multimedialne koncerty, które łączą dwa niesamowite, przenikające się światy - przyrody i muzyki. W piątek piękne utwory zespołu Mikromusic, a w sobotę muzyka relaksacyjna Patrycji Betley oraz koncert muzyki klasycznej Songs of Sanctuary K. Jenkinsa, podczas którego oprócz orkiestry wystąpi chór, więc na scenie będzie około 60 osób. Zapraszamy!” - zachęca Kamil Stepuch, prezes Fundacji Dla Przyrody oraz organizator wydarzenia.
Podczas festiwalu odbędą się liczne warsztaty przyrodnicze, które pozwolą uczestnikom zgłębić tajniki ekologii i poznać fascynujące odsłony świata przyrody. Dzieci i młodzież wezmą udział w interesujących zajęciach, które połączą naukę z przyjemnością. Dorośli i seniorzy będą mieli okazję do inspirujących spotkań z najwybitniejszymi przyrodnikami z całej Polski. Eksperci podzielą się wiedzą i doświadczeniami, zdradzą ciekawostki z życia podpatrywanych zwierząt.
Wśród prelegentów pojawią się m.in. Artur Homan, Marek Kozłowski, Monika Klimowicz-Kominowska, Rafał Kowalczyk oraz Tomasz Samojlik - cenieni naukowcy, fotografowie i eksperci w dziedzinie ochrony przyrody. Będzie też moment na rozmowę z ekspertami podczas debaty „Dezinformacje w świecie przyrody” na temat nieprawdziwych informacji, które często wprowadzają nas w błąd.
Nie zabraknie również multimedialnych widowisk „Na strunach przyrody”, które połączą fotografię przyrodniczą z muzyką na żywo, tworząc niezapomniane doświadczenie. Są to unikalne koncerty, w których zdjęcia przyrodnicze uzupełniają muzykę na żywo i tworzą piękne opowieści. Uczestnicy będą mogli podziwiać zdjęcia renomowanych artystów fotografów przyrody. Takich jak „Migawki Agi”, „Oblicza Natury” Przemka Kryściaka w reżyserii Renaty Bubrowieckiej - Baby w Krzakach.
„Żyjemy w czasach dużego zagrożenia dla życia jako całości oraz utraty bioróżnorodności na Ziemi. Kryzys klimatyczny, który przybiera na sile, już teraz wpływa na nasze zdrowie i życie, światową gospodarkę oraz przyrodę. Jesteśmy przekonani, że nasze wydarzenie będzie skromnym, ale ważnym głosem w trwających dyskusjach na temat kondycji polskiej przyrody oraz wpłynie na zmiany, które są konieczne. Cele na najbliższy czas to zgodnie z rezolucją ONZ przywracanie naturalnych ekosystemów, więcej nowych rezerwatów i Parków Narodowych, więcej współpracy dla dobra przyrody ponad podziałami. Mamy również nadzieję, że cykliczny Festiwal Przyrody na stałe wpisze się w przyrodniczo-kulturalną mapę Polski jako wydarzenie, które łączy ludzi, inspiruje i budzi zachwyt nad światem natury. Dziękujemy wszystkim partnerom, sponsorom i osobom wspierającym - bez których to wydarzenie nie mogłoby się odbyć. Mamy nadzieję, że z roku na rok będzie nas coraz więcej. Serdecznie zapraszamy wszystkich - niezależnie od wieku - do wspólnego świętowania w samym sercu Lublina. Do zobaczenia!” - podsumowuje Adam Lesiuk, wiceprezes Fundacji Dla Przyrody oraz organizator wydarzenia.
Szczegóły programu dostępne są na stronie: www.festiwalprzyrody.pl
Źródło informacji: Biuro prasowe Festiwalu Przyrody
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
POBIERZ ZAŁĄCZNIKI
Data publikacji | 21.05.2025, 11:54 |
Źródło informacji | Biuro prasowe Festiwalu Przyrody |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Styl, emocje i pobity rekord na Torze Służewiec w czasie 81. Gali Derby
6 lipca emocje na warszawskim Torze Wyścigów Konnych Służewiec sięgnęły zenitu. Czech Vaclav Janacek dosiadający ogiera Chestnut Rocket pokonał dystans 2400 metrów w czasie 2.27,2 ustanawiając rekord toru, lepszy o pół sekundy od dotychczasowego z 2021 roku. Ale Gala Derby to także rozrywka dla całej rodziny oraz święto stylu i elegancji rodem z Royal Ascot, z nieodłącznym konkursem na najlepszą stylizację z nakryciem głowy.- 09.07.2025, 14:30
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Trwa nabór instytucji do programu wydarzeń edukacyjnych Efekt Chopina
Narodowy Instytut Fryderyka Chopina organizuje cykl koncertów edukacyjnych, które będą miały miejsce w całej Polsce do końca grudnia 2025 roku. Aktualnie prowadzony jest otwarty nabór dla dysponentów sal lub przestrzeni edukacyjnych, którzy mogą zgłaszać się za pomocą formularza online. Pierwszeństwo będą miały małe miejscowości o niezbyt bogatej ofercie kulturalnej, istotna będzie też kolejność zgłoszeń.- 04.07.2025, 16:31
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: NIFC
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ