Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego informuje:
Ponad 550 wydarzeń kulturalnych w kraju i za granicą, ponad 3 000 zaangażowanych artystek i artystów i blisko 500 000 uczestników i uczestniczek - to tylko namiastka tego, co wydarzyło się przez ostatnie 6 miesięcy przewodnictwa Polski w Radzie Unii Europejskiej. Rozbudowany program kulturalny, koordynowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, od początku zakładał wielopoziomowe podejście do prezydencji.
Na poziomie polityki międzynarodowej i dyplomacji Polska inicjowała ważne społecznie dyskusje, w tym o sytuacji młodych twórców, bezpieczeństwie dziedzictwa kulturowego czy nowych rozwiązaniach dla sektora audiowizualnego. Dzięki programowi kulturalnemu za granicą, polska sztuka, muzyka, teatr i literatura stały się wizytówką kraju i budowały kapitał zaufania na przyszłość. Poprzez liczne działania w Polsce, od większych festiwali po lokalne inicjatywy w ramach programu SYNERGIE, prezydencja była okazją do szerzenia idei europejskich wśród polskich społeczności, pokazywania siły współpracy oraz budowania wspólnoty opartej na kulturze. To właśnie ta równoległa praca dyplomatyczna, artystyczna i społeczna stała się powodem, dla którego program zyskał uznanie w całej Europie jako przykład spójnej, skutecznej oraz partnerskiej polityki kulturalnej.
Zobacz więcej na stronie: https://www.gov.pl/web/kultura/kultura-to-wspolny-jezyk-europy-podsumowalismy-program-kulturalny-polskiej-prezydencji-w-radzie-ue
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
kom/ kpr/ js/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 03.07.2025, 14:32 |
Źródło informacji | MKiDN |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |