Newsletter

PKP CARGO SA W RESTRUKTURYZACJI (84/2025) Decyzja Zarządu o sprzedaży wagonów towarowych wyłączonych z użytku operacyjnego

09.09.2025, 15:41aktualizacja: 09.09.2025, 15:42

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 84/2025

Zarząd spółki PKP CARGO S.A. w restrukturyzacji ("Spółka", "PKP CARGO") informuje, że w dniu 9 września 2025 roku na podstawie wyników przeprowadzonej licytacji elektronicznej w postępowaniu zorganizowanym na sprzedaż wagonów towarowych wyłączonych z użytku operacyjnego ("Wagony"), Uchwałą nr 228/2025 podjął decyzję o sprzedaży 6.696 Wagonów za łączną cenę netto - 123,3 mln zł.

Finalizacja postępowania i zawarcie umów sprzedaży możliwe będzie po uzyskaniu zgody Rady Nadzorczej przewidzianej w §25 ust. 3 pkt 13 lit. d i e Statutu PKP CARGO S.A. W dniu 4 lipca 2025 roku Spółka uzyskała zgody Zarządcy i Sędziego - Komisarza na sprzedaż Wagonów.

W postępowaniu prowadzonym w trybie licytacji elektronicznej, którego przedmiotem była sprzedaż 7 801 Wagonów, jeden oferent złożył ofertę dotyczącą 6 z 7 ustalonych w postępowaniu części - regionów, oferując cenę zgodną z ceną minimalną ustaloną przez Sędziego Komisarza.

Proces sprzedaży pozostałych zbędnych wagonów będzie kontynuowany przez PKP CARGO poprzez ogłoszenie w ciągu najbliższych miesięcy kolejnych postępowań.

Sprzedaż wagonów towarowych wyłączonych z użytku operacyjnego jest jednym z działań restrukturyzacyjnych. Uzyskane środki finansowe wpłyną na poprawę płynności finansowej Spółki, w tym wdrożenie kolejnych działań sanacyjnych, które mają trwale poprawić jej sytuację finansową.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

[English version below]

More information on page: http://biznes.pap.pl/en/reports/espi/all,0,0,0,1

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 09.09.2025, 15:41
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Pozostałe z kategorii

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ