Newsletter

POLICE SA (78/2025) Przedłużenie Porozumienia z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym

23.12.2025, 15:24aktualizacja: 23.12.2025, 15:25

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 78/2025

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 76/2025 z dnia 28 listopada 2025 roku Zarząd spółki Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A. ("Emitent") informuje, że w dniu 23 grudnia 2025 roku jednostka dominująca Emitenta - Grupa Azoty S.A. ("Jednostka Dominująca") zawarła w imieniu własnym, Emitenta oraz wybranych spółek z Grupy Kapitałowej Grupa Azoty ("Grupa Azoty") wymienionych w załączniku do raportu bieżącego nr 3/2024 z dnia 2 lutego 2024 roku, będących stronami odpowiednich umów o finansowanie ("Umowy o Finansowanie") aneks do Porozumienia zawartego w dniu 1 lipca 2025 roku z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym ("Porozumienie EBI") wydłużający okres obowiązywania Porozumienia EBI do dnia 30 stycznia 2026 roku.

Aneksowane Porozumienie EBI oraz porozumienie z pozostałymi instytucjami finansującymi Grupę Azoty (Powszechną Kasą Oszczędności Bankiem Polskim S.A., Bankiem Gospodarstwa Krajowego, ING Bankiem Śląskim S.A., Santander Bankiem Polska S.A., Caixabank S.A. Oddział w Polsce, BNP Paribas Faktoring sp. z o.o., ING Commercial Finance Polska S.A., Pekao Faktoring sp. z o.o., BNP Paribas Bankiem Polska S.A., Santander Factoring sp. z o.o., Banco Santander S.A., Oddział we Frankfurcie oraz Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju-dalej: "Instytucje Finansujące"), o przedłużeniu którego Emitent informował w raporcie bieżącym nr 76/2025 z dnia 28 listopada 2025 roku ("Porozumienie z Instytucjami Finansującymi") zapewniają utrzymanie dostępności limitów w ramach Umów o Finansowanie na dotychczasowym poziomie i niepodejmowanie przez Instytucje Finansujące i Europejski Bank Inwestycyjny działań mających na celu anulowanie lub zredukowanie dostępnych limitów Umów o Finansowanie jak również niewykorzystywanie określonych praw wynikających z Umów o Finansowanie w związku z ich naruszeniem lub potencjalnym naruszeniem w okresie obowiązywania Porozumienia z Instytucjami Finansującymi i Porozumienia EBI.

Za zgodą Europejskiego Banku Inwestycyjnego oraz odpowiednich spółek z Grupy Azoty, Porozumienie EBI może podlegać dalszemu przedłużeniu.

Zawarty aneks umożliwia kontynuację bieżących działań restrukturyzacyjnych i wypracowywania długoterminowego planu restrukturyzacji Grupy Azoty.

Jednocześnie Jednostka Dominująca zobowiązała się do dostarczania określonych dokumentów dla Europejskiego Banku Inwestycyjnego zgodnie z ustalonym harmonogramem oraz kontynuacji stosowania ustalonych Porozumieniem EBI ograniczeń w dokonywaniu rozporządzeń w zakresie planowanych inwestycji, udzielanych poręczeń lub gwarancji oraz zaciągania zobowiązań finansowych.

Emitent na bieżąco wypełnia wszystkie zobowiązania w zakresie obsługi i spłaty zobowiązań wynikających z Umów o Finansowanie, a dostępne limity tych umów zapewniają płynność oraz bezpieczeństwo finansowania Grupy Azoty i jej zobowiązań wobec dostawców oraz ciągłość działalności.

Podstawa prawna: Art. 17 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE (Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej z dnia 12 czerwca 2014, nr. L 173/1 z późn. zm.).

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

[English version below]

More information on page: http://biznes.pap.pl/en/reports/espi/all,0,0,0,1

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.12.2025, 15:24
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ