Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Z danych zaprezentowanych przez Deutsche Telekom, globalnego lidera telekomunikacyjnego i technologicznego oraz właściciela marki T-Mobile wynika, że z AI korzysta obecnie już niemal 70 proc. Polaków. 60 proc. z nich uważa, że sztuczna inteligencja zwiększa ich produktywność, a 51 proc. wskazuje na oszczędność czasu jako największą korzyść płynącą z tej technologii.
„Jednocześnie 40 proc. polskich konsumentów przyznaje, że nie nadąża za rozwojem AI i czuje się przytłoczonych dynamiką zmian w tym obszarze. Odpowiedzią właśnie na to wyzwanie jest Magenta AI, ekosystem, dzięki któremu kolejny raz w ciągu ostatniego 30-lecia obecności T-Mobile na polskim rynku, stajemy się przewodnikiem po cyfrowym świecie, oferując narzędzia pomagające w pracy, nauce czy rozwijaniu pasji” - przekonywał Maximiliano Bellassai, członek zarządu i CCO B2C w T-Mobile Polska.
Założenie nowej funkcjonalności jest proste: uczynić korzystanie ze sztucznej inteligencji maksymalnie prostym i dostępnym dla każdego konsumenta, także dopiero rozpoczynającego swoją przygodę z AI. Dzięki partnerstwu z trzema renomowanymi firmami technologicznymi, m.in. pierwszym polskim „jednorożcem” - ElevenLabs, ale też Picsart i Perplexity, użytkownicy Magenta AI będą mogli w intuicyjny sposób poruszać się w świecie narzędzi i rozwiązań oferowanych przez sztuczną inteligencję.
„Wchodzimy na Magenta AI i w pierwszej kolejności znajdujemy czat obsługiwany przez Perplexity Pro, na którym uzyskujemy informacje na wybrany przez nas temat. Następnie możemy w kilka sekund zmienić tło dowolnego zdjęcia czy edytować materiał wideo - jest to funkcja obsługiwana przez Picsart. Trzecie narzędzie, opracowane przez ElevenLab, pozwala tworzyć własne podcasty na dowolny temat, które odczyta naturalny głos w wybranym przez nas języku” - wyjaśniał Maximiliano Bellassai.
Prowadzący konferencję Bartek Dobrowolski z Campus AI, brand ambasador T-Mobile, zaznaczył, że to bardzo dobry początek zmiany, która zrewolucjonizuje i „zdemokratyzuje” korzystanie ze sztucznej inteligencji.
„Bardzo wiele osób ciągle boi się tych rozwiązań, czerpiąc wiedzę o AI ze źródeł, których celem jest osiągnięcie większej klikalności poprzez przyciąganie uwagi sensacyjnymi i niekoniecznie prawdziwymi treściami. Dlatego tak ważne jest, żeby marki, którym ludzie ufają, tak jak firmy telekomunikacyjne, oferowały wygodne, łatwe i bezpieczne narzędzia przystępne dla przeciętnego użytkownika” - podkreślał Bartek Dobrowolski.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 20.02.2026, 15:36 |
| Źródło informacji | PAP MediaRoom |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
TERA Award Expands Global Reach with United Nations and University of Cambridge Institute Collaborations
- 16.02.2026, 09:35
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: GlobeNewswire
-
Image
FEV analysis: TCO cut by up to 33 percent through range extender trucks
FEV has published new analysis results on the economic efficiency of electrified commercial vehicles as part of an internal research program. The evaluation of extensive techno-economic data shows: depending on the driving cycle, through trucks with range extender architecture (REEV/Hybrid BEV) the total cost of ownership (TCO) can be reduced by up to 33 percent compared to conventional diesel trucks - while also significantly reducing CO2 emissions. Even in the most unfavorable long-haul scenario, the TCO declined by approximately 14 percent.- 11.02.2026, 13:11
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: news aktuell
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ