Newsletter

Nowela o grach hazardowych ma dać państwu ponad 24 mld zł w ciągu dziesięciu lat

25.05.2016, 21:38aktualizacja: 25.05.2016, 21:38

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

24 mld 65 mln zł - tyle w ciągu 10 lat państwo ma zarobić dzięki noweli ustawy o grach hazardowych - wynika z oceny skutków regulacji projektu autorstwa MF.

Ustawa ma wprowadzić zasady blokowania płatności dla firm oferujących nielegalny hazard i zalegalizować grę w pokera poza kasynami.

Projektem tej ustawy miał się w środę zająć Komitet Stały Rady Ministrów. Jednak - według CIR - jego rozpatrzenie "odłożono do czasu przeanalizowania przez ministra finansów wszystkich zgłoszonych do projektu uwag, z których część ma na celu jeszcze bardziej efektywną realizację zadań w zakresie nadzoru/kontroli nad rynkiem gier hazardowych". Jak wyjaśniono, "trudność i wrażliwość materii ustawowej wymaga czasu na głębsze, wieloaspektowe analizy, o co wnioskowali ministrowie".

Projekt nowelizacji ustawy hazardowej wprowadza zasady blokowania płatności dla firm oferujących nielegalny hazard oraz umożliwienie gry w pokera poza kasynami.

Według MF główne cele ustawy to zapewnienie jak najwyższego poziomu ochrony graczy przed negatywnymi skutkami hazardu oraz ograniczenie występowania zjawiska „szarej strefy” w środowisku gier hazardowych.

Projekt wprowadza regulacje dotyczące zasad blokowania stron internetowych oraz płatności wykonywanych na rzecz podmiotów nielegalnie oferujących gry hazardowe w internecie. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom ma być zrealizowany postulat zmniejszenia zjawiska "szarej strefy" w grach hazardowych, co doprowadzi do zwiększenia udziału w rynku legalnych przedsiębiorstw.

Prawo do oferowania gier na automatach poza kasynami gier ma zostać objęte monopolem państwa.(PAP)

son/ je/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 25.05.2016, 21:38
Źródło informacji PAP Legislacja
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ