Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Muszyński wyjaśnił, że do tej pory w ramach programu Mieszkanie plus, zbudowano ok. 1 tys. mieszkań, a dalszy tysiąc jest w budowie.
"Niektórzy twierdzą, że program to porażka, ale to nie jest prawdą. Prawdziwą porażką byłoby zaprzestanie jego kontynuowania. Od trzech do pięciu lat trwa średnio przygotowanie inwestycji, a kolejne dwa do pięciu lat trwa sama budowa. Nie da się tego przeskoczyć" - podkreślił Muszyński.
Wiceprezes PFR Nieruchomości wskazał, że na początku problematyczne było samo uzyskanie ziemi. "Teraz to się zmieniło, gdy powstał Bank Ziemi. Można śmiało powiedzieć, że obecnie w Polsce nie ma żadnej firmy deweloperskiej, która miałaby w zasobie tyle nieruchomości co my. Te nieruchomości dają możliwość wybudowania 120 tys. mieszkań" - dodał.
Wiceprezes dodał, że obecnie 18 tys. mieszkań jest projektowanych. Muszyński podkreślił, że PFRN inwestuje często w miejscach "opuszczonych przez prywatnych inwestorów". "Tak było np. w przypadku Wałbrzycha, który został pozostawiony sam sobie. Nasze dźwigi budowlane, dzięki którym powstało 215 mieszkań, były praktycznie pierwszą inwestycją od 30 lat" - zwrócił uwagę.
Poinformował, że mieszkania są już budowane w Świdniku, Mińsku Mazowieckim i Dębicy na Podkarpaciu. Trwają przetargi na inwestycje w Radomiu, Zamościu, Łowiczu. Mieszkania są projektowane również w Oławie, Sianowie czy Toruniu. (PAP)
mick/ drag/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 11.10.2019, 09:47 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |