Newsletter

PKP rozpoczynają dwie ważne inwestycje infrastrukturalne w Oświęcimiu

27.08.2018, 15:28aktualizacja: 27.08.2018, 15:28

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PKP zrealizują do 2021 roku na terenie Oświęcimia i okolic (woj. małopolskie) dwie duże inwestycje infrastrukturalne: budowę nowego dworca kolejowego i modernizację linii z Oświęcimia do Czechowic-Dziedzic (Śląskie).

Jak podkreśliła wicepremier Beata Szydło podczas podpisania umowy z wykonawcą kompleksowej modernizacji 20-km linii z Oświęcimia do Czechowic-Dziedzic, są to kolejne duże inwestycje, które realizuje rząd PiS na ziemi oświęcimskiej, ważne zarówno dla tego regionu, jak i całej Małopolski.

„To bardzo ważna linia dla mieszkańców tego regionu, korzystających z połączeń kolejowych do Krakowa i Katowic. To ważne także dla przyjezdnych, bo do Oświęcimia przybywają co roku miliony turystów – chcemy, żeby to miasto było taką wizytówką Małopolski” - oceniła.

Wicepremier zaznaczyła, że zaplanowane zadania wpisują się w politykę konsekwentnie realizowaną przez rząd PiS od 2015 r. „Stawiamy na rozwój również mniejszych ośrodków, które dzięki poprawie infrastruktury są w stanie przyciągać inwestorów i rozwijać się” - dodała Szydło.

Wykonawcą inwestycji na odcinku linii kolejowej nr 93 Oświęcim – Czechowice-Dziedzice została firma PORR. Wartość wykonania robót budowlanych i projektu to 495 mln zł netto. Mają one zostać zrealizowane w latach 2020-2021.

Projekt zakłada modernizację stacji i przystanków w Oświęcimiu, Brzeszczach-Jawiszowicach, Dankowicach, Kaniowie i Jaźniku. Powstaną nowe, lepiej wyposażone perony, które ułatwią dostęp do pociągów także niepełnosprawnym. Przebudowanych zostanie 14 przejazdów kolejowo-drogowych, m.in. w Oświęcimiu i Brzeszczach. Prace obejmą też 46 obiektów inżynieryjnych, w tym pięć wiaduktów. (PAP)

rgr/ son/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 27.08.2018, 15:28
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ