Newsletter

Polityka i społeczeństwo

15 października startuje czwarty panel obywatelski Konferencji na temat przyszłości Europy

15.10.2021, 08:53aktualizacja: 15.10.2021, 08:58

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

© European Union 2021 - Source : EP
© European Union 2021 - Source : EP
W weekend 15-17 października obradował będzie czwarty europejski panel obywatelski w ramach Konferencji na temat przyszłości Europy. Uczestnicy będą dyskutować o migracji i roli UE w świecie.

 W weekend 15-17 października obradował będzie czwarty europejski panel obywatelski w ramach Konferencji na temat przyszłości Europy. Uczestnicy będą dyskutować o migracji i roli UE w świecie.

Początek obrad zaplanowano na godz. 14 w piątek, 15 października; wydarzenie potrwa do niedzieli, 17 października.

Europejskie Panele Obywatelskie są centralnym elementem Konferencji organizowanej przez Parlament Europejski, Radę UE i Komisję Europejską. Obrady paneli opierają się na wkładach obywateli zebranych z całej Europy na Wielojęzycznej Platformie Cyfrowej, a także prezentacjach  naukowców. W każdym panelu 200 obywateli z różnych państw członkowskich (z czego jedna trzecia w wieku poniżej 25 lat) dyskutuje na przypisane sobie tematy.

Osią dyskusji czwartego panelu będzie migracja i rola Unii Europejskiej w świecie.

Pierwsze posiedzenie Europejskiego Panelu Obywatelskiego odbyło się w dniach 17-19 września w Parlamencie Europejskim w Strasburgu i było poświęcone kwestiom gospodarczym, w tym m.in. sprawiedliwości społecznej; drugie posiedzenie miało miejsce w dniach 24-26 września i dotyczyło europejskich wartości i bezpieczeństwa, a trzecie, w dniach 1-3 października, dyskutowało o ochronie środowiska i zdrowia.

Wszystkie panele spotkają się ponownie online w listopadzie na swoich drugich sesjach, a po raz trzeci w europejskich instytutach w kilku europejskich miastach (Dublin, Florencja, Warszawa i Maastricht) w grudniu i styczniu.

aba/

Źródło informacji: EuroPAP News

 
 

Materiał powstał w ramach projektu EuroPAP News, realizowanego przez Polską Agencję Prasową przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej za pośrednictwem dotacji Parlamentu Europejskiego

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 15.10.2021, 08:53
Źródło informacji EuroPAP News
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ