Newsletter

Polityka i społeczeństwo

360 stypendiów dla nastolatek z całego świata, wspierających edukację na rzecz zrównoważonego rozwoju

06.02.2023, 12:00aktualizacja: 06.02.2023, 12:03

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

 PR Newswire/AFS Intercultural Programs
PR Newswire/AFS Intercultural Programs

NOWY JORK, 4 lutego 2023 r. /PRNewswire/ -- Rozpoczęto przyjmowanie wniosków w ramach programu AFS Global STEM Accelerators: wirtualnego programu wymiany stypendialnej w zakresie zrównoważonego rozwoju, nauki, technologii, inżynierii i matematyki (STEM) oraz pozytywnego oddziaływania społecznego. Wnioski mogą składać nastolatki (w wieku 15-17,5 lat) z całego świata.

Program jest realizowany przez AFS Intercultural Programs, globalną sieć wymiany międzykulturowej o charakterze niedochodowym, posiadającą ponad 75-letnie doświadczenie w edukacji międzynarodowej. AFS otrzymała nagrodę „Excellence in Diversity” (Doskonałość w różnorodności) przyznaną przez organizację Diversity Abroad za rok 2022 oraz nagrodę „Inclusion in International Education” (EDIIE ‒ Zasada włączania w edukacji międzynarodowej) za udaną inaugurację programu Accelerators. 20% stypendiów zostanie przeznaczonych dla uchodźców i dziewcząt z populacji przesiedlonych z powodu wojny, przemocy lub klęski żywiołowej.

Program Accelerators jest częścią szerszej pięcioletniej inicjatywy stypendialnej, której celem jest dotarcie do 5 tysięcy młodych ludzi na całym świecie, ze szczególnym uwzględnieniem celu, jakim jest wspieranie kobiet. Inicjatywa jest finansowana przez fundację bp, a program nauczania jest współtworzony przez AFS i Centrum Strategii Oddziaływania Społecznego Uniwersytetu Pensylwanii. AFS prowadzi działania zewnętrzne przy wsparciu międzynarodowej organizacji pozarządowej SPARK, która tworzy ścieżki rozwoju dla młodych ludzi, zwłaszcza kobiet i uchodźców, w obrębie niestabilnych społeczności na całym świecie. Program zapewnia również wsparcie internetowe i techniczne dla użytkowników znajdujących się w potrzebie.

Dotychczasowi stypendyści odzwierciedlają różnorodność, z myślą o której opracowano program: 20% to uchodźcy lub osoby przesiedlone, 82% to osoby rasy innej niż biała, 51% pochodzi z gospodarstw o niskich dochodach, a 10% jako pierwsze w rodzinie ukończy szkołę średnią.

Głosy stypendystów AFS wyrażają pragnienie, by tworzyć jaśniejszą przyszłość, w większym stopniu opartą na integracji.

„Pochodzę ze społeczeństwa opartego na tradycyjnym modelu, w którym dziewczynki nie mają nawet prawa chodzić do szkoły - mówi Harira, pochodząca z Afganistanu uczestniczka programu. - Udział w programie jest moim pierwszym krokiem do osiągnięcia celu, jakim jest zwiedzanie świata i wnoszenie realnego wkładu w zrównoważony rozwój społeczności” - dodaje.

Program Accelerators kończy się opracowaniem przez uczestników projektów i prezentacji dotyczących oddziaływania na społeczeństwo, które oferują potencjalne rozwiązania dla rzeczywistych wyzwań, z naciskiem na zrównoważony rozwój. Uczestnicy otrzymują certyfikat zaawansowanych kompetencji globalnych w zakresie zrównoważonego rozwoju (ang. Advanced Certificate on Global Competence for Social Impact), przyznawany przez AFS i Uniwersytet Pensylwanii.

„To zawsze niezwykle ekscytujące widzieć silne zainteresowanie ze strony wspaniałych nastolatek z całego świata - mówi Kerry Dryburgh, specjalista ds. EVP (propozycja wartości pracownik), zasobów ludzkich i kultury w fundacji bp. - Dzięki swojemu zaangażowaniu na rzecz wprowadzania zmian i umiejętnościom, których się nauczą, staną się one przyszłymi kreatorami zmiany, liderami i innowatorami” - dodaje.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 marca 2023 r., a pierwsza grupa rozpocznie zajęcia już 13 maja.

Dowiedz się więcej i złóż wniosek na: https://afs.org/global-stem/accelerators.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1995738/AFS_Intercultural_Programs_Accelerators.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1809272/AFS_Logo.jpg

Źródło: AFS Intercultural Programs

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 06.02.2023, 12:00
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ