Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Adam Tooze - autorytet intelektualny, tłumacz ekonomicznego świata pierwszy raz w Polsce na Impact23

30.11.2022, 12:42aktualizacja: 30.11.2022, 12:53

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Biuro Prasowe Impact 2023 - Adam Tooze
Biuro Prasowe Impact 2023 - Adam Tooze
Adam Tooze, historyk XXI wieku i historii współczesnej, badacz gospodarczy i polityczny, światowej sławy brytyjski intelektualista będzie gościem Impact w Poznaniu 10-11 maja 2023.

Adam Tooze jest brytyjskim profesorem na Columbia University, wykładowcą i badaczem w dziedzinie historii XX wieku oraz historii współczesnej. w szczególności historii gospodarczej, a także politycznej, intelektualnej i wojskowej.

Tooze urodził się w Londynie, ale dorastał zarówno w Anglii, jak i w Niemczech. Studiował na King’s College w Cambridge, na Wolnym Uniwersytecie w Berlinie oraz w London School of Economics.

Przez trzynaście lat wykładał na University of Cambridge. W 2009 rozpoczął pracę na Uniwersytecie Yale jako profesor historii współczesnych Niemiec, na którym nauczał przez sześć lat.

Adam Tooze nazywany jest „tłumaczem rzeczywistości”. W swoich publikacjach wyjaśnia najważniejsze wydarzenia polityczno-gospodarcze XX wieku, takie jak skutki obu wojen światowych. Komentuje i objaśnia zjawiska współczesne, takie jak kryzys finansowy w 2008 r czy skutki pandemii w Chinach, Stanach Zjednoczonych oraz Europie. Tooze jest autorem tytułów takich jak “Shutdown: How Covid Shook the World’s Economy”, “Crashed: How a Decade of Financial Crises Changed the World”, a także książek przetłumaczonych na język polski pt. “Cena zniszczenia. Wzrost i załamanie nazistowskiej gospodarki” oraz „U progu Wielkiego Kryzysu. Wielka Wojna i przebudowa światowego porządku 1916-1931”. Jego książki zostały przetłumaczone na jedenaście języków.

Szeroka i wielokontekstowa analiza wszystkich obiektów badawczych Tooze pozwala spojrzeć na znane tematy świeżym i odkrywczym okiem. Grono czytelników gościa Impact23 jest bardzo zróżnicowane, a jego analizy doceniają zarówno historycy, jak i inwestorzy. Za swoje publikacje Tooze otrzymał liczne nagrody m. in. Leverhulme Prize, H-Soz-Kult Historisches Buch Prize, Longman History Today Prize, Wolfson Prize oraz LA Times History Prize. Jego książki znalazły się na listach książek roku Financial Times, LA Times, Kirkus Review, Foreign Affairs i The Economist.

Tooze pisze i recenzuje dla Financial Times, Guardiana, Sunday Telegraph, TLS, LRB, New Left Review, New Statesman, WSJ, New York Times, New York Review of books, Dissent, Die Zeit, Spiegel, TAZ i Sueddeutsche Zeitung. Wystąpienie na Impact23 będzie jego pierwszym publicznym wykładem w Polsce.

KONTAKT:

Magdalena Bodis

e-mail: Magda.bodis@impactcee.com

Źródło informacji: Biuro Prasowe Impact 2023

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 30.11.2022, 12:42
Źródło informacji Biuro Prasowe Impact 2023
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.