Newsletter

Polityka i społeczeństwo

CBŚP: wśród zatrzymanych lekarze podejrzani o pomoc w uniknięciu odpowiedzialności (komunikat)

11.10.2018, 09:01aktualizacja: 11.10.2018, 09:01

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- CBŚP informuje:

http://cbsp.policja.pl/cbs/aktualnosci/165036,Wsrod-zatrzymanych-lekarze-podejrzani-o-pomoc-w-uniknieciu-odpowiedzialnosci.html?sid=25d0c995300ae0666877efcc15fd3999

Foto, Film: https://pliki.policja.gov.pl/sharing/pcLcW6dOv

Osiem osób zatrzymanych, z czego pięć aresztowanych, to efekt śledztwa prowadzonego przez CBŚP i Prokuraturę Krajową. Wśród zatrzymanych są także lekarze podejrzani o wystawianie zaświadczeń lekarskich w zamian za korzyści majątkowe. Pomimo tego, że dotychczas w śledztwie występuje już 69 podejrzanych, to sprawa nadal ma charakter rozwojowy.

Policjanci z Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzą, pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach, czynności w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie kraju, a której członkowie mogą mieć związek z pseudokibicami klubów sportowych.

Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy głównie na terenie Chorzowa, ale także w innych rejonach Polski, a nawet Czech mogli popełniać przestępstwa przeciwko mieniu, tj.: kradzieży i kradzieży z włamaniem do magazynów, biur i obiektów usługowych. Do kradzieży z włamaniami dochodziło od lipca 2013 roku do stycznia 2014 roku między innymi w Opolu, Mysłowicach, Karlinie, Zabrzu, Żorach oraz w Ostrawie w Czechach. Wszystko wskazuje na to, że mogli również uczestniczyć w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających, z czego mogli uczynić sobie stałe źródło dochodu. Członkowie grupy mogą być także zamieszani w przywłaszczenie naczep do ciągników siodłowych.

Policjanci CBŚP dokładnie przygotowali się do działań, które zostały rozpoczęte w poniedziałek bardzo wcześnie rano. W ich efekcie w woj. śląskim oraz w Krakowie zatrzymano osiem osób. Wśród zatrzymanych byli również trzej lekarze podejrzani o to, że wystawiali zaświadczenia lekarskie, na podstawie których inne osoby nie uczestniczyły w czynnościach procesowych paraliżując tym prowadzone przeciwko nim sprawy. Pozostali zatrzymani usłyszeli m.in zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wręczania korzyści majątkowych, produkcji i wprowadzania znacznych ilości środków odurzających tj.: amfetaminy oraz przywłaszczenia ciągników siodłowych z naczepami znacznych wartości.

Na wniosek prokuratorów Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach wobec pięciu zatrzymanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Ta realizacja to kolejne działania w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej powiązanej z pseudokibicami klubów sportowych. Jej członkowie podejrzani są o przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, przeciwko mieniu oraz przestępstwa narkotykowe. Dotychczas w śledztwie występuje 69 podejrzanych. Zarzuca się im udział w zorganizowanych grupach przestępczych, ale także dokonanie rozbojów oraz przestępstw narkotykowych.

Sprawa ma nadal charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

Warto zobaczyć: Gigantyczne akcje CBŚP - prawie 40 kiboli zatrzymanych (http://cbsp.policja.pl/cbs/aktualnosci/158894,Gigantyczne-akcje-CBSP-prawie-40-kiboli-zatrzymanych.html)

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ tnt/ pat/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.10.2018, 09:01
Źródło informacji CBŚP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ