Newsletter

Polityka i społeczeństwo

CD PROJEKT S.A. i Fundacja Edukacyjna Perspektywy ogłosiły start III edycji programu dla dziewczyn zainteresowanych rozwojem i pracą w branży gier wideo

12.09.2023, 11:24aktualizacja: 12.09.2023, 11:29

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fundacja Edukacyjna Perspektywy (1)
Fundacja Edukacyjna Perspektywy (1)
„Dziewczyny w grze!” to pierwszy w Polsce program stypendialno-mentoringowy dla kobiet w gamingu i gamedevie skierowany do uczennic szkół średnich każdego typu, ze szczególnym uwzględnieniem kandydatek z mniejszych miejscowości. W jego ramach dziewczyny wezmą udział w rocznym cyklu szkoleń z zakresu tworzenia gier wideo, otrzymają indywidualną opiekę mentorską specjalistów i specjalistek ze studia CD PROJEKT RED oraz 12-miesięczne wsparcie finansowe przeznaczone na pokrycie kosztów edukacji i rozwoju.

Pierwszy etap rekrutacji online do III edycji programu potrwa do 31 października 2023 roku.

Zgłoszenia przyjmowane są na www.dziewczynywgrze.pl

„Bardzo się cieszę, że właśnie rozpoczynamy rekrutację do 3. edycji projektu „CD PROJEKT RED - Dziewczyny w Grze!”. Uczestniczki poprzednich dwóch edycji pokazały cały wachlarz talentów, zachwyciły nas swoimi projektami, a przede wszystkim swoim niesamowitym rozwojem w trakcie programu! Ich pasja i energia zainspirowały nas wszystkich. Branża gamingu potrzebuje zdolnych dziewczyn, dlatego zachęcamy wszystkie zainteresowane kandydatki do aplikowania i wspólnej przygody!” - mówi Agnieszka Szamałek-Michalska, Culture, Diversity and Inclusion Director w CD PROJEKT RED.

„W Perspektywach wierzymy mocno w dziewczyny i ich moc zmieniania świata. W programie >>Dziewczyny w grze!<< chcemy dotrzeć do utalentowanych dziewczyn, przekazać im wiedzę, narzędzia i to, co mniej uchwytne, a kluczowe - dawkę odwagi, która pomoże im spojrzeć na swoje życie w szerszej perspektywie i zaplanować z przytupem przyszłość” - mówi dr Bianka Siwińska, szefowa Perspektywy Women in Tech.

Dwie poprzednie edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem - z całej Polski napłynęło ponad 2500 zgłoszeń od utalentowanych młodych programistek, graficzek, animatorek i pisarek.

Więcej informacji o programie wraz z regulaminem oraz formularzem zgłoszeniowym znajduje się na oficjalnej stronie: www.dziewczynywgrze.pl

O Grupie Kapitałowej CD PROJEKT

CD PROJEKT S.A. prowadzi działalność w globalnej, dynamicznie rozwijającej się branży gier wideo. Spółka stoi na czele Grupy Kapitałowej CD PROJEKT. Dwa podstawowe segmenty działalności Grupy Kapitałowej to CD PROJEKT RED i GOG.COM. Produkcja gier wideo realizowana jest przez studio CD PROJEKT RED funkcjonujące w strukturach Grupy CD PROJEKT. Działalność ta polega na tworzeniu i wydawaniu gier wideo na komputery osobiste oraz konsole najnowszej generacji. Studio znane jest na całym świecie z gry „Cyberpunk 2077” i serii gier „Wiedźmin”, flagowych marek studia.

Cyfrowa dystrybucja gier w skali globalnej realizowana jest w ramach serwisu GOG.COM. Działalność ta polega na sprzedaży i dostarczaniu gier bezpośrednio na komputer gracza za pomocą własnej platformy GOG.COM i aplikacji GOG Galaxy.

O Fundacji Edukacyjnej Perspektywy

Fundacja Edukacyjna Perspektywy od 20 lat wspiera wybory edukacyjne młodych ludzi - m.in. poprzez rankingi szkół średnich i wyższych. Współpracuje z uczelniami, otwierając je na świat i dbając o ich międzynarodową widzialność. Stawia mocno na kobiety w technologiach - bo wierzy, że ich wielki potencjał przyczyni się do rozwiązywania największych problemów współczesności - w nowy, twórczy sposób. Od 15 lat prowadzi akcję „Dziewczyny na politechniki!”, dzięki której udział kobiet na uczelniach technicznych w Polsce wzrósł o 10%. Stworzyła też największe wydarzenie dla kobiet w technologiach w Europie - „Perspektywy Women in Tech Summit”.

Źródło informacji: Fundacja Edukacyjna Perspektywy

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 12.09.2023, 11:24
Źródło informacji Fundacja Edukacyjna Perspektywy
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.