Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Dwa kierunki studiów magisterskich w PHBS zajmują pierwsze miejsce w Azji i są w grupie 20 najlepszych programów na świecie

25.11.2022, 15:41aktualizacja: 25.11.2022, 15:45

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Peking University HSBC Business School
PR Newswire/Peking University HSBC Business School

SHENZHEN, Chiny, 25 listopada 2022 r. /PRNewswire/ -- Dwa kierunki studiów realizowane na uczelni Peking University HSBC Business School (PHBS), Master of Management (magister zarządzania) (17. miejsce) i Master of Finance (magister w dziedzinie finansów) (20. miejsce), znalazły się w grupie 20 najlepszych programów studiów na świecie i na pierwszym miejscu w Azji, według rankingu QS Business Masters Rankings 2023, w którym uwzględniono 600 kierunków studiów drugiego stopnia z 40 krajów. Studia w Szkole Biznesu PHBS zyskały uznanie w międzynarodowym rankingu po raz pierwszy.

- Studia magisterskie na kierunku zarządzania (Master of Management) zostały zaklasyfikowane w gronie najlepszych 10% studiów na tym kierunku spośród 176 programów z całego świata uwzględnionych w rankingu.

- Studia magisterskie na kierunku finanse (Master of Finance) zostały zaklasyfikowane w gronie najlepszych 11% studiów na tym kierunku spośród 189 programów z całego świata uwzględnionych w rankingu.

Jeżeli chodzi o pięć najważniejszych wskaźników rankingu QS Business Masters Rankings: możliwości zatrudnienia, nowatorskie myślenie, różnorodności wśród studentów i wykładowców, zwrot z inwestycji i dalsze losy absolwentów, uczelnia PHBS wyróżniła się w tym roku pod względem możliwości zatrudnienia absolwentów. Studia magisterskie na kierunku zarządzanie i na kierunku finanse zajęły odpowiednio 12. i 8. miejsce w tej kategorii. Chociaż pandemia wywarła znaczący negatywny wpływ na rynek pracy, wskaźniki zatrudnienia absolwentów studiów magisterskich na PHBS przeciwstawiły się tej tendencji, przy czym odnotowano „potrójny skok” przy wskaźnikach na poziomie 95,4%, 96,6% i 97,6% w trzech kolejnych latach, zgodnie z rocznym sprawozdaniem dot. zatrudnienia przygotowywanym przez uczelnię.

Szkoła Biznesu PHBS z siedzibą w Shenzhen została otwarta w 2004 r. z wizją zaangażowania w rozwój globalnej gospodarki, finansów i badań w dziedzinie zarządzania. Uczelnia obecnie oferuje studia doktoranckie, specjalistyczne studia magisterskie, program MBA, Executive MBA i liczne programy ukierunkowane na rozwój kadry zarządzającej. Stawiając sobie za cel umiędzynarodowienie, uczelnia PHBS zyskała akredytację AACSB, AMBA i EFMD oraz otworzyła nowy kampus w Oxfordshire, w Anglii.

Dzięki zróżnicowanej grupie wykładowców reprezentujących najlepsze uniwersytety na świecie, PHBS oferuje ponad 130 przedmiotów rocznie w ramach programów studiów magisterskich w języku angielskim, zapewniając studentom z kraju i zagranicy dogłębne doświadczenia edukacyjne w Chinach, charakteryzujące się perspektywą globalną. Uczelnia nieustannie poprawia swoją pozycję w kręgach akademickich, co uwidacznia się w rosnącej liczbie publikacji pracowników uczelni w najlepszych czasopismach naukowych na świecie w ostatnich kilku latach.

https://english.phbs.pku.edu.cn/

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1955005/image_1.jpg

Źródło: Peking University HSBC Business School

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 25.11.2022, 15:41
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ