Pobierz materiał i Publikuj za darmo
To wydarzenie wieńczy trwający rok proces gromadzenia przez obywateli UE pomysłów na to, jak Unia powinna stawiać czoła wyzwaniom i korzystać z możliwości. Podczas licznych debat w ramach krajowych i europejskich paneli obywatelskich oraz korzystając z wielojęzycznej platformy cyfrowej wykrystalizowały zalecenia co do tego, w jaki sposób uczynić Europę bezpieczniejszą, bardziej ekologiczną, zdrowszą, bardziej cyfrową i bardziej odporną.
W ramach platformy cyfrowej ponad 50 tys. osób podzieliło się swoimi pomysłami, skomentowało pomysły innych uczestników, poparło je, a także zorganizowało i zrelacjonowało wydarzenia odbywające się w całej Europie. Propozycje obywatelskie zostały przedyskutowane podczas krajowych i europejskich paneli. Na sesjach plenarnych Konferencji nad zaleceniami pracowało 108 przedstawicieli Parlamentu Europejskiego, 54 przedstawicieli Rady, 3 przedstawicieli Komisji Europejskiej, 108 przedstawicieli parlamentów narodowych oraz 108 obywateli UE. Efekt końcowy - to 49 ostatecznych propozycji, które skierowano do przewodniczącej PE Roberty Metsoli, szefowej KE Ursuli von der Leyen oraz prezydenta Francji Emmanuela Macrona.
Dzień Europy to także wiele wydarzeń organizowanych w 27 unijnych państwach i "stolicach" UE - Strasburgu, Brukseli i Luksemburgu. Od 7 do 15 maja unijne siedziby pozostają otwarte - fizycznie i zdalnie - by obywatele "27" mogli więcej dowiedzieć się jak funkcjonują unijne instytucje, w jaki sposób łączą Europejczyków, zbierają i realizują pomysły na lepszą przyszłość w Europie dla wszystkich.
Źródło informacji: EuroPAP News
Materiał powstał w ramach projektu EuroPAP News, realizowanego przez Polską Agencję Prasową przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej za pośrednictwem dotacji Parlamentu Europejskiego
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 09.05.2022, 12:51 |
Źródło informacji | EuroPAP News |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |