Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Europejska Nagroda Obywatelska 2021 – zgłoszenia do 15 kwietnia

06.04.2021, 10:27aktualizacja: 06.04.2021, 11:01

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Parlament Europejski
Fot. Parlament Europejski
15 kwietnia upływa termin zgłoszenia lub nominowania projektu do Europejskiej Nagrody Obywatelskiej. To wyróżnienie dla inicjatyw pogłębiających współpracę europejską i promujących wspólne wartości.

Nagroda przyznawana jest co roku przez Parlament Europejski osobom lub organizacjom za szczególne dokonania w następujących obszarach: wzajemne zrozumienie i ściślejsza integracja między mieszkańcami UE, współpraca transgraniczna umacniająca ducha europejskiego oraz wartości UE i prawa podstawowe.

O Europejską Nagrodę Obywatelską mogą ubiegać się osoby, grupy, stowarzyszenia lub organizacje; mogą one też nominować projekt. Ponadto kandydaturę mogą również zgłosić europosłowie.

Aby zaaplikować lub nominować kogoś innego, należy skorzystać z tego formularza. W razie potrzeby dalszych informacji, należy napisać na adres: CitizensPrize@ep.europa.eu .

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 kwietnia 2021 o godz. 23:59 czasu polskiego.

W ub. roku nagrodę zdobyło 30 projektów, w tym Inicjatywa Wolne Sądy.

Regulamin Europejskiej Nagrody Obywatelskiej

kic/

Źródło informacji: EuroPAP News

Image
belka EuroPAP News

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 06.04.2021, 10:27
Źródło informacji EuroPAP News
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ