Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Europejskie Spotkanie Młodzieży (European Youth Event, EYE) to wydarzenie organizowane przez Parlament Europejski od 2014 roku. Ma być dla młodych ludzi okazją do spotkania i dyskusji z europejskimi decydentami oraz przedstawienia innowacyjnych pomysłów. W tym roku impreza odbywa się pod hasłem „Przyszłość należy do nas”.
Główne wydarzenia zostały zaplanowane na piątek, 8 października i sobotę 9 października w budynku Parlamentu Europejskiego w Strasburgu i wiosce EYE. Ma w nich wziąć udział od 3 do 4 tys. osób. Przebieg wydarzenia będzie można także śledzić online na platformie EYE 2021.
Wiodącym tematem dyskusji będzie środowisko i walka ze zmianą klimatu, jako że w listopadzie 2021 roku zbiera się szczyt klimatyczny COP26. Z komisarzami, posłami do Parlamentu i ekspertami będzie można omówić także kwestie związane z demokracją cyfrową, walką z dyskryminacją czy przyszłością rynku pracy po COVID-19.
W programie EYE ważne miejsce zajmują też sprawy zagraniczne, prawa człowieka i wartości. Uczestnicy będą mieli okazję spotkać się ze Swiatłaną Cichanouską, białoruską opozycjonistką demokratyczną i współlaureatką Nagrody Sacharowa 2020, oraz z Ołehem Sencowem, ukraińskim filmowcem i laureatem Nagrody Sacharowa 2018.
Sesja inauguracyjna będzie mieć miejsce w sali obrad Parlamentu Europejskiego w piątek o godz. 10.00. Główne wnioski z dwudniowych dyskusji zostaną przedstawione podczas ceremonii zamknięcia, w sobotę o godz. 17.00.
EYE2021 jest zwieńczeniem procesu konsultacji Parlamentu Europejskiego z młodzieżą na temat Konferencji w sprawie przyszłości Europy. We współpracy z ogólnoeuropejskimi organizacjami młodzieżowymi od maja 2021 roku na platformie youthideas.eu zbierane są pomysły młodych ludzi na temat przyszłości Europy. Uczestnicy będą je zgłębiać podczas warsztatów w trakcie spotkania. Propozycje zostaną przegłosowane podczas EYE2021 i następnie zebrane w formie sprawozdania. Sprawozdanie to zostanie przedstawione uczestnikom Konferencji i włączone do debaty politycznej w jej trakcie.
W EYE mogą wziąć udział osoby w wieku od 16 do 30 lat, które uczą się w szkole, studiują lub pracują, bez względu na to, czy są członkami organizacji młodzieżowych.
Program wydarzeń można znaleźć na specjalnej platformie. Są tam uwzględnione wydarzenia online i na miejscu.
aba/
Źródło informacji: EuroPAP News
Materiał powstał w ramach projektu EuroPAP News, realizowanego przez Polską Agencję Prasową przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej za pośrednictwem dotacji Parlamentu Europejskiego
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 07.10.2021, 15:04 |
Źródło informacji | EuroPAP News |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ