Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Fundacja Energy Act for Ukraine i Menlo Electric dostarczą instalacje fotowoltaiczne dla ukraińskich szkół i szpitali

08.02.2023, 14:09aktualizacja: 08.02.2023, 14:23

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Menlo Electric S.A.
PR Newswire/Menlo Electric S.A.

WARSZAWA, 8 lutego 2023 r. /PRNewswire/ -- Współpraca ma na celu zabezpieczenie szkół i szpitali przed przerwami w dostawie prądu spowodowanymi trwającymi atakami rakietowymi na infrastrukturę energetyczną Ukrainy. Obie organizacje poszukują partnerów do udziału w programach 100RESforSchools i 50RESforHospitals, których celem jest zaopatrzenie 150 ukraińskich instytucji w instalacje PV i magazyny energii.

Fundacja Energy Act for Ukraine oraz dystrybutor komponentów fotowoltaicznych Menlo Electric będą wspólnie dostarczać instalacje fotowoltaiczne i magazyny energii dla szkół i szpitali na terenie Ukrainy. W pierwszej fazie współpracy fundacja wraz z Menlo Electric wyposaży 10 ukraińskich szpitali i szkół w instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 300 kW. Projekty mają na celu zapewnienie dostaw energii elektrycznej dla szkół oraz szpitalnych oddziałów chirurgii i intensywnej terapii dzięki hybrydowym systemom zasilania energią słoneczną i magazynowania energii.

Realizacja pierwszego projektu fundacji zakończyła się w listopadzie 2022 r. w Liceum Akademickim „Mriya” w Irpieniu. Jako lokalizację drugiego projektu, realizowanego wspólnie z Menlo Electric, fundacja wybrała Liceum Plastyczne nr 1 w Irpieniu. Budynek szkoły został uszkodzony podczas okupacji miasta wiosną 2022 r., kiedy to stał się on schronieniem dla uczniów, rodziców i nauczycieli podczas ciężkiego ostrzału miasta. Oczekuje się, że montaż instalacji zostanie ukończony w pierwszym kwartale 2023 r.

„Do tej pory w naszym programie CSR Energy To Power Your Future udział wzięło 7 placówek - 3 instalacje zostały już zrealizowane, pozostałe 4 skończymy w tym roku. Nasza współpraca z Energy Act for Ukraine zwiększa tę liczbę do 17. Przekażemy i dostarczymy 300 kW komponentów fotowoltaicznych dla szkół i szpitali pediatrycznych w Ukrainie " - powiedział Bartosz Majewski, dyrektor generalny Menlo Electric.

„Nasze programy 100RESforSchools i 50RESforHospitals mają na celu nie tylko zapewnienie możliwości funkcjonowania obiektów infrastruktury społecznej i krytycznej w przypadku przerw w dostawie prądu, ale także stworzenie podstaw do trwałej odbudowy Ukrainy" - powiedziała Yuliiana Onishchuk, założycielka Fundacji Energy Act for Ukraine.

Menlo Electric i Energy Act for Ukraine wciąż poszukują partnerów i darczyńców na potrzeby kolejnych projektów. Wszystkie podmioty zainteresowane pomocą dla ukraińskich instytucji zajmujących się opieką nad dziećmi proszone są o kontakt za pośrednictwem strony: https://www.energyactua.com/donate.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1991300/EA4U_and_Menlo_Electric.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1991301/Menlo_Electric_Logo.jpg

Źródło: Menlo Electric S.A.

KONTAKT:

Andrea Schonova

tel. +(420) 733 747 347

e-mail: andrea.schonova@menloelectric.com

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 08.02.2023, 14:09
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ