Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Fundacja GPW chce ściągać młode polskie talenty z zagranicy do pracy w kraju. W ofercie staże, mentoring i warsztaty w ramach Letniej Szkoły Go4Poland

16.08.2021, 13:55aktualizacja: 16.08.2021, 14:01

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

"Go4Poland - Wybierz Polskę" - baner
"Go4Poland - Wybierz Polskę" - baner
Trwa tegoroczna edycja Programu „Go4Poland - Wybierz Polskę”, organizowanego przez Fundację GPW. To już VI edycja inicjatywy powstałej w 2015 roku i skierowanej do Polaków studiujących za granicą. Jej celem jest zachęcenie najzdolniejszej młodzieży do powrotu po studiach do Polski i planowania kariery w kraju.

Służą temu staże oferowane przez partnerów, rozbudowany program mentoringowy, w którym cenieni na rynku menadżerowie dzielą się swoim doświadczeniem ze studentami, a także 7-dniowy cykl warsztatów, paneli dyskusyjnych i wykładów na temat rynku kapitałowego, finansów, inwestowania.

Te ostatnie działania odbędą się w dniach 20-26 sierpnia 2021 pod szyldem Letniej Szkoły Go4Poland i wezmą w nich udział najlepsi laureaci, wyłonieni w dodatkowej rekrutacji. Inicjatywę to dofinansowano z Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

Program Go4Poland łączy studentów uczelni zagranicznych z działającymi na polskim rynku firmami. Wszystko odbywa się za pośrednictwem strony internetowej www.go4poland.pl, która jest jednocześnie bazą laureatów programu oraz portalem rekrutacyjnym z ogłoszeniami staży dla studentów. Witryna Programu to najbardziej aktualne źródło informacji o firmach biorących udział i aktualnych ofertach pracy dla młodych ludzi. Go4Poland od 6 lat przyciąga czołowe polskie przedsiębiorstwa i instytucje oferując im dostęp do bazy CV najzdolniejszych i najbardziej ambitnych Polaków, którzy zdecydowali się na międzynarodową ścieżkę edukacji.

Program w liczbach

  • Ponad 700 uczestników wcześniejszych edycji,
  • 90 laureatów w tym roku,
  • Dotychczasowi laureaci studiują na 42 uczelniach w 13 różnych krajach,
  • 18 firm włączyło się w tegoroczną edycję jako partnerzy,
  • 7 mentorów i ponad 30 staży w tym roku.

Skoordynowane działania biznesu, administracji i organizacji pozarządowych

Partnerami Programu są największe polskie spółki, prężnie rozwijające się startupy i instytucje administracji publicznej. W tegoroczne działania włączyła się m.in. Grupa PZU:

„Widzimy potencjał młodych ludzi i doceniamy ich doświadczenie, które wnoszą do działań realizowanych przez nas w kraju. Są otwarci, innowacyjni i pomysłowi. Ta współpraca przynosi zarówno im, jak i nam wiele korzyści” – mówi Małgorzata Skibińska, dyrektor zarządzający ds. rozwoju i utrzymania produktów w Grupie PZU, mentorka w tegorocznej edycji Go4Poland.

Do trwającej właśnie VI edycji Programu udało się zaprosić 18 partnerów. Wśród firm, które wspierają Program, są m.in.: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Aventis Capital, Associated Apps, Biocam, BondSpot, CFA Society Poland, CyberStudio, Epeer, Erste Securities Poland, Business&Science Poland, IRGiT, IZFiA, KDPW, KGHM, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Grupa PZU czy TGE. Tegoroczną edycję „Go4Poland – Wybierz Polskę!” Patronatem Honorowym objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Konferencja finałowa

Zwieńczeniem Letniej Szkoły Go4Poland i punktem kulminacyjnym Programu jest Konferencja „Twoja kariera – kierunek Polska!”, która odbywa się na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Tegoroczny finał programu zaplanowano na 26 sierpnia. W agendzie przewidziano panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli biznesu, administracji i organizacji pozarządowych. Tematyka dyskusji oscyluje wokół jednego z celów Programu Go4Poland, którym jest pokazanie konieczności wspólnych działań biznesu i administracji w celu wprowadzenia rozwiązań systemowych, pozwalających zatrzymać zjawisko „drenażu mózgów” - odpływu najlepiej wykształconych specjalistów za granicę. Planowane tematy debat to m.in.: „Jak budować globalną konkurencyjność polskiego szkolnictwa wyższego i przeciwdziałać odpływowi talentów z Polski?” oraz „Edukacja 2.0 - jak dostosować system edukacyjny do szybkich zmian technologicznych?”.

Konferencja będzie transmitowana w kanałach social media Programu Go4Poland, tak by wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w wydarzeniu zdalnie.

Więcej informacji o Programie:

www.go4poland.pl

facebook.com/go4polandwybierzpolske

twitter.com/Go4Poland

linkedin.com/showcase/go4poland---wybierz-polsk%C4%99/

Źródło informacji: Fundacja GPW

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 16.08.2021, 13:55
Źródło informacji Fundacja GPW
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ