Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Fundusz Education Cannot Wait: spełniamy obietnicę powszechnej edukacji

24.01.2023, 08:56aktualizacja: 24.01.2023, 09:09

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Education Cannot Wait
PR Newswire/Education Cannot Wait
Inwestycja w edukację, szczególnie wśród dzieci żyjących na obszarach kryzysów i konfliktów, to inwestycja w lepszą przyszłość.

GENEWA, 24 stycznia 2023 r. /PRNewswire/ -- Stanowisko prasowe funduszu Education Cannot Wait:

Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Edukacji, który przypomina światowym przywódcom o konieczności spełnienia obietnicy zapewnienia wysokiej jakości edukacji dla wszystkich ludzi do 2030 r.

Edukacja to nasza inwestycja w pokój w czasach szalejących wojen, w równość, gdy na świecie jest tak wiele niesprawiedliwości i w dobrobyt, gdy wokół panuje bieda.

Niewątpliwie borykamy się obecnie z globalnym kryzysem edukacji, który grozi zaprzepaszczeniem całych dziesięcioleci działań na rzecz rozwoju, wywołaniem nowych konfliktów i powstrzymaniem postępu gospodarczego i społecznego na całym świecie.

Jak podkreślił Sekretarz Generalny ONZ António Guterres podczas zeszłorocznego szczytu poświęconego przemianom w edukacji, Transforming Education Summit: „Jeśli chcemy odmienić obraz naszego świata do 2030 r., jak założyliśmy w Celach Zrównoważonego Rozwoju, społeczność międzynarodowa musi poświęcić należytą uwagę obecnemu kryzysowi (w edukacji)”.

Kiedy w 2016 r. założono Education Cannot Wait (ECW), globalny fundusz Organizacji Narodów Zjednoczonych na rzecz edukacji w sytuacjach wyjątkowych i podczas przedłużających się kryzysów, szacowaliśmy, że wsparcia edukacyjnego potrzebuje 75 milionów dzieci dotkniętych kryzysem. Dziś liczba ta jest już trzykrotnie większa i wynosi 222 miliony.

Szacuje się, że spośród 222 milionów dzieci, którym nawarstwiające się skutki konfliktów, zmian klimatu i innych przedłużających się sytuacji kryzysowych odbierają możliwość edukacji, około 78 milionów – więcej niż cała populacja Francji, Włoch albo Wielkiej Brytanii – w ogóle nie uczęszcza na lekcje.

Jak pokazuje wojna w Ukrainie, wyzwania związane ze zjawiskiem migracji z Wenezueli do Kolumbii i innych krajów Ameryki Południowej, niewybaczalne odbieranie prawa do edukacji dziewczynkom w Afganistanie oraz siejąca spustoszenie susza wywołana zmianami klimatu na Półwyspie Somalijskim, która doprowadziła do potężnego głodu obejmującego 22 miliony osób, żyjemy w świecie pokrytym siatką wzajemnych połączeń.

Problemy Afryki, Bliskiego Wschodu, Ameryki Południowej i innych rejonów są problemami całego świata, z którymi borykamy się wspólnie. Pośród konfliktów, migracji i zmian klimatu, rządy takich krajów jak Kolumbia mają problem z zapewnieniem najbardziej podstawowych warunków życia i edukacji dla dzieci przebywających na trudno dostępnych obszarach granicznych.

Jest jednak nadzieja. Stosując nowe metody pracy i szybkiego dostarczania pomocy humanitarnej oraz rozwojowej, fundusz ECW wraz ze swoimi strategicznymi partnerami w zaledwie pięć lat dotarł do 7 milionów dzieci, a w ciągu następnych czterech chce pozytywnie wpłynąć na życia kolejnych 20 milionów młodych osób.

16 lutego światowi przywódcy zjadą na konferencję wysokiego szczebla dotyczącą finansowania funduszu, Education Cannot Wait High-Level Financing Conference w Genewie. Konferencja, której gospodarzami będą fundusz ECW i Szwajcaria, a wśród współorganizatorów są takie kraje jak Kolumbia, Niemcy, Niger, Norwegia i Sudan Południowy, pomoże światowym przywódcom, przedsiębiorcom, fundacjom i osobom dysponującym dużym kapitałem w spełnieniu obietnicy zapewnienia edukacji dla wszystkich ludzi. Celem jest zebranie 1,5 mld dolarów na następne cztery lata pracy.

Współorganizatorzy tego wyjątkowego wydarzenia wzywają ludzi z całego świata do inwestowania w obietnicę edukacji. Nie ma inwestycji, która bardziej przybliży nas do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. Spełnijmy nasze obietnice.

Stanowisko podpisali: radca federalny Konfederacji Szwajcarskiej Ignazio Cassis; federalny minister ds. współpracy gospodarczej i rozwoju, Niemcy, Svenja Schulze; minister edukacji, Niger, Ibrahim Natatou, minister ds. rozwoju międzynarodowego, Norwegia, Anne Beathe Tvinnereim; minister ds. edukacji i kształcenia ogólnego, Sudan Południowy, Awut Deng Acuil; minister edukacji, Kolumbia, Alejandro Gaviria; były premier Wielkiej Brytanii, specjalny wysłannik ONZ ds. globalnej edukacji i przewodniczący grupy sterującej wysokiego szczebla ECW, Gordon Brown.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1987756/Education_Cannot_Wait_UNICEF.jpg 

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1656121/Education_Cannot_Wait_Logo.jpg 

Źródło: Education Cannot Wait

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 24.01.2023, 08:56
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.