Pobierz materiał i Publikuj za darmo
"Test zainteresowań i predyspozycji zawodowych" powstał dzięki wsparciu Funduszy Europejskich w Małopolsce. Test ma pomóc młodzieży odpowiedzieć na nurtujące ją pytania dotyczące przyszłości: Jaką szkołę wybrać? Jakie jest moje powołanie? Jakie mam zdolności? W jakim zawodzie mam szansę odnieść sukces?
Zawodometr mierzy poziom pięciu typów zainteresowań i predyspozycji zawodowych oraz podpowiada jakie zawody i typy szkół pasują do indywidualnych talentów.
"Ten test online przeznaczony jest dla uczniów kończących podstawówkę, jednak pomoże także ich rodzicom i opiekunom w doradzaniu przy wyborze dalszej ścieżki kształcenia. Dla doradców zawodowych jest szybkim, prostym i bezpłatnym narzędziem, wspomagającym pracę z uczniem" - zachwala samorząd województwa.
Jak dodaje, wybór zawodu zgodnie z zainteresowaniami i predyspozycjami jest jednym z warunków odnoszenia sukcesów w karierze zawodowej.
Po wykonaniu pierwszej części testu, uczeń otrzymuje indywidualny wynik poziomu pięciu typów zainteresowań – technicznych, przyrodniczych, humanistycznych, matematyczno-fizycznych i społecznych. Z kolei, w drugiej części może zmierzyć poziom pięciu typów, związanych ze środowiskiem pracy, predyspozycji. Jeżeli w obu częściach testu uczeń otrzyma wysoki wynik w tych samych obszarach, będzie to oznaczać, że jego predyspozycje i zainteresowania są zbieżne, a więc przyszła praca będzie źródłem satysfakcji.
"Pamiętaj, że wynik testu warto omówić z doradcą zawodowym, ponieważ tylko ekspert wyjaśni każdą wątpliwość związaną z właściwym zrozumieniem wyników".
Aplikacja powstała w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 13.03.2023, 08:40 |
Źródło informacji | Serwis Samorządowy PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |