Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Kierownik DPS: fundusze UE pozwoliły na ochronę życia i zdrowia naszych podopiecznych

14.05.2021, 12:40aktualizacja: 14.05.2021, 13:51

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom - kadr z filmu
PAP MediaRoom - kadr z filmu
Fundusze unijne pozwoliły na ochronę życia i zdrowia naszych podopiecznych w czasie pandemii – podkreśla dyrektor DPS w Krowicy Lasowej Patrycja Mulawa.

Dom Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych w Krowicy Lasowej (Podkarpacie) w ub. roku realizował projekt pn. „Lepsze jutro”, dofinansowany z funduszy europejskich; otrzymał na ten cel grant w wysokości ponad 200 tys. zł. Pieniądze pochodziły z puli na wsparcie domów pomocy społecznej z woj. podkarpackiego w celu przeciwdziałania zakażeniom koronawirusem. „Środki otrzymane z grantu pozwoliły na zabezpieczenie właściwej opieki mieszkańcom tutaj przebywającym, ochronę ich zdrowia i życia oraz pozwoliły pracownikom i pensjonariuszom na przeciwdziałanie, zapobieganie negatywnym skutkom wirusa SARS-CoV-2” – zaznaczyła dyrektor DPS w Krowicy Lasowej. Mulawa zauważyła, że w ramach projektu DPS otrzymał różne formy wsparcia. Zatrudnił dodatkowa kadrę, pielęgniarki, opiekunów, rehabilitanta, którzy pozwolili zabezpieczyć właściwą opiekę „w trudnym okresie pandemii”. Zakupiono też sprzęt i wyposażenie izolatek i inny sprzęt do walki z COVID-19 m.in. ozonator, dekontaminator (sterylizator powietrza), lampy wirusobójcze, aparat EKG, kamerę termowizyjną, dozowniki do płynu do dezynfekcji, stację dezynfekcji rąk, łóżka elektryczne, materace, naczynia higieniczne, pościele jednorazowe, parawany, kroplówki, ssaki czy inhalatory. Cykl reportaży o funduszach unijnych powstaje w ramach projektu, który PAP realizuje we współpracy z Parlamentem Europejskim.
kic/

Źródło informacji: EuroPAP News

 
 

Materiał powstał w ramach projektu EuroPAP News, realizowanego przez Polską Agencję Prasową przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej za pośrednictwem dotacji Parlamentu Europejskiego

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 14.05.2021, 12:40
Źródło informacji EuroPAP News
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ