Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Kierunkowskaz Kariery - już od poniedziałku online

18.06.2020, 14:50aktualizacja: 18.06.2020, 14:50

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fundacja Edukacyjna Perspektywy /Studia 2020
Fundacja Edukacyjna Perspektywy /Studia 2020
Od 20 lat w czerwcu maturzyści byli już po egzaminach i, czekając na świadectwa dojrzałości, podejmowali decyzje dotyczące strategii rekrutacji na studia. W czasie pandemii, po wielu tygodniach izolacji i nauki zdalnej, trwa właśnie maturalny maraton. Jego uczestnicy zasługują na pomoc przy wyborze kierunku studiów i uczelni.

Dla wszystkich, którzy 8 czerwca 2020 roku przystąpili do egzaminu maturalnego, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Perspektywy przygotowały w ramach kampanii Studia 2020 Kierunkowskaz Kariery - cykl wydarzeń online ułatwiających podjęcie decyzji o wyborze kierunku i uczelni, które odbędą się od 22 do 26 czerwca na stronie studia.gov.pl.

Jakie kierunki dają najlepsze perspektywy zatrudnienia? Co zawiera program studiów, jak można go wzbogacić czy zmodyfikować? Kogo poszukują pracodawcy? To tylko niektóre z wielu pytań, na które odpowiedzą prowadzący Kierunkowskaz Kariery. Podczas 5-dniowego cyklu spotkań kandydaci na studia będą mogli poznać: 22 czerwca - kierunki humanistyczne i społeczne, 23 czerwca - techniczne, 24 czerwca - medyczne, 25 czerwca - społeczne i ekonomiczne a 26 czerwca - ścisłe, przyrodnicze, rolnicze.

Wszystkie części Kierunkowskazu Kariery będą się rozpoczynać o 14:00 i trwać do 17:00. Uczestnicy spotkają się ze studentami i wykładowcami, odwiedzą wirtualne stoiska uczelni, na których można pobrać materiały informacyjne i porozmawiać z pracownikami, posłuchają wykładów, debat i prezentacji na temat najciekawszych kierunków. W programie są także rozmowy z ekspertami rynku pracy i absolwentami, którzy już pracują w wybranych zawodach.

Spotkania wspierające tegoroczną rekrutację na studia odbędą się także w lipcu (od 7 do 10) i we wrześniu, w formule giełdy wolnych miejsc. Organizatorzy akcji Studia 2020 - MNiSW i Perspektywy - zamierzają je prowadzić tak długo, aż wszyscy maturzyści 2020 znajdą swoje miejsca na uczelniach. Udział maturzystów we wszystkich spotkaniach jest, oczywiście, bezpłatny.

Szczegółowy program oraz możliwość rejestracji znajdują się na stronie www.studia.gov.pl/studia2020.

Organizatorzy:

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 18.06.2020, 14:50
Źródło informacji Fundacja Edukacyjna Perspektywy
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ