Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Komunikat Stowarzyszenia Notariuszy Rzeczypospolitej Polskiej o uruchomieniu Punktu Konsultacyjnego dla uchodźców z Ukrainy

09.03.2022, 09:44aktualizacja: 09.03.2022, 09:46

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Stowarzyszenie Notariuszy Rzeczypospolitej Polskiej uprzejmie informuje, że w siedzibie Stowarzyszenia, mieszczącej się w Warszawie przy ul. Ludwika Rydygiera 17 lok. U01, od dnia 08 marca 2022 roku, od pon. do pt., w godzinach 9.00 - 16.00, zostanie uruchomiony Punkt Konsultacyjny dla uchodźców z Ukrainy przebywających w Warszawie i województwie mazowieckim.

Dyżury stacjonarne i telefoniczne będą pełnili notariusze ukraińscy, adwokaci ukraińscy oraz studenci prawa z Ukrainy, którzy wyjechali z Ukrainy uciekając przed wojną. Od 9 marca br. informacji będą udzielali także polscy notariusze, aplikanci notarialni i zastępcy notarialni.

Każdy potrzebujący będzie mógł uzyskać bezpłatne informacje na temat prawa ukraińskiego dotyczącego między innymi: zabezpieczenia majątku pozostawionego na Ukrainie, opieki nad dziećmi, wyrobienia dokumentów tożsamości oraz niezbędnej pomoc prawną w zakresie podjęcia pracy w Polsce czy też najmu lokali mieszkalnych.

Numery telefonów, pod którymi można uzyskać bezpłatną informację telefoniczną po ukraińsku: +48 508 520 582; +48 512 024 839; +48 512 024 840; +48 531 431 799.

Źródło informacji: Stowarzyszenie Notariuszy Rzeczypospolitej Polskiej

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 09.03.2022, 09:44
Źródło informacji Stowarzyszenie Notariuszy Rzeczypospolitej Polskiej
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.