Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Koordynator EKF: nasz konsensus makroekonomiczny wynika z troski o zrównoważony rozwój Polski

19.12.2023, 09:19aktualizacja: 19.12.2023, 11:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP - Kadr z filmu
PAP - Kadr z filmu

„Naszym obywatelskim obowiązkiem jako ekonomistów, którzy również brali udział w procesie transformacji Polski, jest umożliwienie naszej gospodarce osiągnięcia długofalowego, zrównoważonego rozwoju” - mówi prof. Leszek Pawłowicz, koordynator Europejskiego Kongresu Finansowego. 

Już po raz dwunasty ten niezależny think-thank zwrócił się do kilkudziesięciu wybitnych polskich ekonomistów z prośbą o sformułowanie autorskich prognoz dla polskiej gospodarki w horyzoncie najbliższych lat. Ich odpowiedzi zawarte zostały w konsensusie, będącym swoistą mapą szans i zagrożeń dla rozwoju naszego kraju, a także zbiorem rekomendacji działań mogących zminimalizować potencjalne ryzyka.

„Kwestiami podstawowymi dla budowania długotrwałego rozwoju Polski i dobrobytu jej obywateli są wiarygodność i praworządność, bo bez nich na arenie międzynarodowej będziemy traktowani instrumentalnie” - dodaje profesor. 
 
Więcej na temat konsensusu można znaleźć na stronie EKF.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 19.12.2023, 09:19
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ