Newsletter

Polityka i społeczeństwo

KPRM: Dbamy o polskie rodziny – dwukrotnie zwiększamy budżet programu Maluch+ (komunikat)

19.12.2022, 18:09aktualizacja: 19.12.2022, 18:10

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- KPRM informuje:

Sukcesywnie rozbudowujemy system wsparcia rodzin i opieki nad dziećmi. Tylko w tym roku na programy wsparcia rodziców w wychowaniu dzieci - Rodzina 500+, Dobry Start, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, dofinansowanie do opieki żłobkowej - przeznaczyliśmy blisko 86 mld zł.

Rzecznik rządu Piotr Müller, podczas briefingu w Kancelarii Premiera, przypomniał o kolejnej edycji programu Maluch+. Rząd przeznaczy na ten cel aż 5,5 mld zł. Środki z nowej edycji będą przeznaczone dla każdej gminy. Dzięki nim liczba miejsc dla najmłodszych dzieci zwiększy się o dodatkowe 102 tys. miejsc. W 2029 r. będzie ich 330 tys.

5. urodziny mObywatela

Sekretarz stanu Adam Andruszkiewicz, podczas konferencji w KPRM, podsumował 5-lecie funkcjonowania aplikacji mObywatel. Ponad 9 mln obywateli ma ją na swoim telefonie. Minister zaprezentował również nowe rozwiązania, które planujemy wdrożyć. Już niedługo dokumenty w aplikacji – tj. dowód osobisty czy legitymacja szkolna będą traktowane na równi z dokumentem, który nosimy w portfelu. Projekt ustawy o aplikacji niedługo stanie się przedmiotem prac rządu.

Szczegółowe informacje na temat aplikacji mObywatel: https://www.gov.pl/web/mobywatel

Materiały do pobrania po konferencji prasowej: zdjęcia, grafiki i wideo- https://www.flickr.com/photos/premierrp/albums/72177720304566182 - https://www.myairbridge.com/en/#!/transfer/8wuV56uYVWC - https://www.youtube.com/watch?v=nLjERbC3ieY

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ kos/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 19.12.2022, 18:09
Źródło informacji KPRM
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.