Newsletter
 

Polityka i społeczeństwo

KPRM: Program SAFE – pierwsze umowy podpisane (komunikat)

28.05.2026, 18:08aktualizacja: 28.05.2026, 18:10

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Kancelaria Prezesa Rady Ministrów informuje:

To przełomowy moment dla Polski i największy program modernizacji armii. Dzisiaj zostały podpisane pierwsze umowy finansowane z programu SAFE! W uroczystości w Legionowie w Dowództwie Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni udział wziął Premier Donald Tusk. „To dziejowa chwila – dzięki SAFE pozyskamy 180 mld zł na naszą gospodarkę, obronność i wojsko” – podkreślił Prezes Rady Ministrów. Środki z programu przeznaczymy na rozwój krajowego przemysłu zbrojeniowego oraz współpracujących z nim firm. Skorzysta na tym ponad 10 tys. polskich przedsiębiorstw, wzmacniając potencjał gospodarczy państwa i tworząc miejsca pracy. Do 30 maja planujemy podpisać 40 umów w sumie na 100 mld zł. Program SAFE, będący polską inicjatywą realizowaną na poziomie UE, zwiększy bezpieczeństwo Polski, Europy i całego NATO. Inwestycje w obronność są konieczne, aby skutecznie odstraszać potencjalnego agresora – Rosję – i zmniejszać ryzyko wojny. Im silniejsze i nowocześniejsze będą nasze zdolności obronne w czasie pokoju, tym większe będzie bezpieczeństwo Polski i jej obywateli.

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem prasowym: https://www.gov.pl/web/premier/program-safe--pierwsze-umowy-podpisane.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe.(PAP)

kom/ wst/ amac/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.05.2026, 18:08
Źródło informacji KPRM
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ