Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Laureatami I nagrody w kategorii „Choroby serca - rosnące zagrożenie" została redaktor Barbara Kozłowska z Polskiego Radia Rzeszów za audycję radiową pt.: "Rozważania o sercu" oraz redaktor Wojciech Królikowski z TVP za materiał pt.: "Samotna wyspa".
Wyróżnienie otrzymali:
- redaktor Marta Grabiec z portalu WP ABC Zdrowie za artykuł pt.: "Laleczka na baterię",
- redaktor Anna Jarosz z magazynu Zdrowie za artykuły pt.: "Nadciśnienie",
- redaktor Bożena Stasiak z Super Expressu za artykuł pt.: "Seks po zawale sercu służy doskonale",
- redaktor Ewa Podolska z TOK FM za audycję radiową pt.: "Serce a papierosy",
- redaktor Margit Kossobudzka z Gazety Wyborczej za artykuł pt.: "Serce kobiety boli inaczej".
W kategorii „Choroby serca - rosnące zagrożenie" w skład jury weszli: prof. dr hab. med. Tomasz Grodzicki (kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie), laureaci ubiegłorocznej edycji konkursu – redaktor Joanna Cieśla z Polityki i redaktor Dorota Romanowska z Newsweeka oraz Katarzyna Urbańska (Servier Polska).
I miejsce w kategorii "Nowotwór - przełamać strach, wygrać życie" zdobyła redaktor Ewa Kwaśny z RMF FM za materiały pt.: "Onkologia - przełamać strach, wygrać życie".
Wyróżnienie otrzymali:
- redaktor Justyna Wojteczek z Polskiej Agencji Prasowej za artykuł pt.: "Jest sposób na wczesne wykrycie raka",
- redaktor Margit Kossobudzka z Gazety Wyborczej za artykuł pt.: "Wymiatacze z warzywniaka",
- redaktor Anita Karwowska z Gazety Wyborczej za artykuł pt.: "Walka z rakiem jak zawody",
- redaktor Agnieszka Pochrzęst Motyczyńska z Polskiej Agencji Prasowej za artykuł pt.: "Lęk odbiera rozum".
W kategorii „Nowotwór - przełamać strach, wygrać życie" w gronie jury zasiedli: prof. dr hab. med. Maciej Krzakowski (kierownik Kliniki Nowotworów Płuca i Klatki Piersiowej Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie), laureat ubiegłorocznej wersji konkursu redaktor Wojciech Moskal z Gazety Wyborczej oraz Katarzyna Urbańska (Servier Polska).
W kategorii "Depresja - przełamać tabu" najwyższe uznanie jury zdobyła redaktor Magdalena Hykawy z telewizji Polsat za materiał pt.: "Depresja i samobójstwa".
Wyróżnienie otrzymali:
- redaktor Katarzyna Pinkosz z portalu mamotoja.pl za artykuł pt.: Bóle głowy u dziecka to może być depresja. Powód? Wyścig szczurów już od przedszkola,
- redaktor Justyna Wojteczek z Polskiej Agencji Prasowej za artykuł pt.: "Niepotrzebnym śmierciom można zapobiegać",
- redaktor Katarzyna Koper z magazynu PANI za artykuł pt.: "Nie czekaj na depresję",
- redaktor Jakub Jamrozek z Polskiego Radia Czwórki za audycję radiową pt.: "Depresja młodzieńcza".
"O depresji nigdy dosyć. Czasem już wydaje się, że wszystko zostało powiedziane, aż ukazuje się publikacja, która niesie nowe, tak ważne dla społeczeństwa informacje, które pomagają w walce z depresją i jej rozpoznaniem. Dlatego trzeba pisać, tworzyć, mówić głośno o depresji i budować świadomość tej groźnej choroby, która dotyka tak wielu z nas, bez względu na płeć, wiek, miejsce zamieszkania czy status społeczny, a wciąż jest zbyt często lekceważona. To właśnie dziennikarze pomagają nam, lekarzom, trafiać do swoich czytelników i zwiększać tę świadomość zdrowotną w całym kraju" - podkreśla prof. dr hab. med. Janusz Heitzman, kierownik Kliniki Psychiatrii Sądowej Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
W kategorii „Depresja - przełamać tabu" w gronie jury zasiedli: prof. dr hab. med. Janusz Heitzman (kierownik Kliniki Psychiatrii Sądowej Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie), laureaci zeszłorocznej edycji konkursu - redaktor Artur Wolski z Programu 1 Polskiego Radia, redaktor Ewelina Lis i redaktor Renata Kim z Newsweeka oraz Katarzyna Urbańska (Servier Polska).
W kategorii „Cukrzyca - wygrać z postępem choroby” I nagrodę otrzymały redaktor Agnieszka Pochrzęst-Motyczyńska z Polskiej Agencji Prasowej za artykuł pt.: "Nie masz cukrzycy? Lepiej sprawdź!" oraz redaktor Katarzyna Koper z Newsweeka za artykuł pt.: "Droga do cukrzycy".
Jury wyróżniło:
- redaktor Ewę Tomkowską z Gazety Wyborczej za artykuł pt.: "Ruch na receptę uszczęśliwia i leczy",
- redaktor Katarzynę Pinkosz z portalu diabetologiawpolsce.pl za artykuł pt.: "Jak okulista z diabetologiem,
- redaktora Wojciecha Moskala z Gazety Wyborczej za artykuł pt.: "Aby znaleźć chorobę",
- redaktora Artura Wolskiego z Programu 1 Polskiego Radia za audycję radiową pt.: "Stopa cukrzycowa".
W jury w kategorii „Cukrzyca - wygrać z postępem choroby” znaleźli się prof. dr hab. med. Leszek Czupryniak (kierownik Katedry i Kliniki Gastroenterologii i Chorób Przemiany Materii w Warszawie), redaktor Margit Kossobudzka z Gazety Wyborczej i redaktor Ewa Podolska z TOK FM - ubiegłoroczne laureatki konkursu oraz Katarzyna Urbańska (Servier Polska).
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Ogólnopolski konkurs dla dziennikarzy Kryształowe Pióra jest organizowany już od 12 lat, każdego roku podkreślając znaczenie współpracy środowiska medycznego i dziennikarskiego w zdrowotnej edukacji Polaków.
"Dzięki dziennikarzom i ich pracy merytoryczna i rzetelna wiedza na temat najgroźniejszych i najczęstszych chorób cywilizacyjnych codziennie dociera do polskiego społeczeństwa. Zachęcając do profilaktyki, regularnych badań oraz zmiany stylu życia i codziennych nawyków mamy realny wpływ na zdrowie i kondycję polskiego społeczeństwa" - podkreśla Katarzyna Urbańska z Servier Polska.
Ideą konkursu jest wyróżnienie dziennikarzy, których praca przyczynia się do budowania społecznej świadomości na temat zagrożeń związanych z chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak choroby układu krążenia, depresja, nowotwór oraz cukrzyca, a także promowania postaw prozdrowotnych i ograniczania, a nawet eliminacji czynników ryzyka.
Zainteresowanie mediów tematyką medyczną, a także poziom merytoryczny nadsyłanych prac stanowią ogromną motywację dla jurorów oraz organizatora konkursu, którzy z wielkim entuzjazmem, przyznają kolejne Kryształowe Pióra. To następny ważny krok w stronę medycznej edukacji społeczeństwa.
Konkurs „Kryształowe Pióra” jest organizowany przez firmę Servier Polska przy współpracy z Polskim Towarzystwem Kardiologicznym, Polskim Towarzystwem Nadciśnienia Tętniczego, Polskim Towarzystwem Onkologii Klinicznej, Polskim Towarzystwem Psychiatrycznym, Polskim Towarzystwem Diabetologicznym oraz Dziennikarskim Klubem Promocji Zdrowia i patronatem medialnym Rynku Zdrowia.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 11.06.2018, 14:22 |
Źródło informacji | servier.pl |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ