Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Laureaci konkursu „Moja ulica leży w Europie”

21.07.2021, 11:02aktualizacja: 21.07.2021, 11:08

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP
PAP
Ponad 11 tysięcy złotych zostało podzielonych między laureatów konkursu „Moja ulica leży w Europie”. Jury przyznało po trzy nagrody w dwóch kategoriach wiekowych.

Polska Agencja Prasowa pod koniec marca ogłosiła konkurs na najlepszą pracę przedstawiającą, dlaczego Unia Europejska jest ważna dla Polski. W odpowiedzi do redakcji napłynęło ponad sto zgłoszeń.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. W każdej kategorii jury wyłoniło laureatów pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca.

W kategorii dla uczniów szkół podstawowych wygrała Aleksandra Żukowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostrowi Mazowieckiej. „Postrzegam Unię Europejską jako dom, który ma mocne ściany, gdzie możemy czuć się bezpiecznie” – napisała Ola i nadesłała do konkursu serię zdjęć przedstawiających makietę takiego „europejskiego domu”. Zwyciężczyni otrzyma 2500 zł.

Na drugim miejscu uplasował się film przygotowany przez Patryka Puchacza, Dawida Ciosa i Antoninę Chomę – uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Kalinówce. Autorzy podzielą między siebie 1800 zł.

Trzecie miejsce jury przyznało ex aequo dwóm pracom: prezentacji zdjęć wykonanych przez Michała Szklarka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku oraz filmowi autorstwa Bartłomieja Życzyńskiego i  Radosława Żołny ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Stalowej Woli. Między te prace podzielona zostanie nagroda w wysokości 1300 zł.

W kategorii dla uczniów szkół ponadpodstawowych jurorzy za najlepszą uznało pracę uczniów z I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie: Aleksandry Skubisz, Bartłomieja Sadowskiego, Mai Wieleby i Mileny Lis. Pierwsza nagroda to 2500 zł, którą w równych częściach rozdzielimy między wszystkich twórców nagrania.

Drugie miejsce zajął film przygotowany przez Alicję Skalską, Martę Janowską, Wiktorię Baryłę, Patrycję Klisiak, Gabrielę Wojtasiak i Daniela Majerskiego z Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Piastowie. Do uczniów powędruje w sumie 1800 zł.

Trzecie miejsce zajął Piotr Starosta i w uznaniu za nagranie vloga otrzyma 1300 zł.

Konkurs zrealizowany został w ramach projektu „EuroPAPNews” współfinansowanego z programu dotacji Parlamentu Europejskiego.

Źródło informacji: EuroPAP News

 
 

Materiał powstał w ramach projektu EuroPAP News, realizowanego przez Polską Agencję Prasową przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej za pośrednictwem dotacji Parlamentu Europejskiego

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 21.07.2021, 11:02
Źródło informacji EuroPAP News
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ