Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Łódzkie zakwalifikowane do dodatkowego wsparcia w ramach Pomocy Technicznej

24.03.2023, 13:53aktualizacja: 24.03.2023, 14:19

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM województwa łódzkiego/ Tomasz Grala
Fot. UM województwa łódzkiego/ Tomasz Grala
Łódzkie otrzyma dodatkowe wsparcie w ramach pomocy technicznej - poinformowała Angela Martinez Sarasola z dyrekcji generalnej ds. polityki regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej. Ma to pomóc we wdrożeniu środków z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

Urząd marszałkowski województwa łódzkiego poinformował o pierwszym posiedzeniu Komitetu Monitorującego Fundusze Europejskie dla łódzkiego, w którym m.in. udział wzięła Angela Martinez Sarasola z dyrekcji generalnej ds. polityki regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej.

„To pierwszy Komitet Monitorujący, w którym biorę udział w Polsce dlatego jestem zaszczycona tym faktem. Tym bardziej, że łódzkie będzie realizować program, który jest świetnie przygotowany, zrównoważony, uwzględniając nawet kryteria kontaktów międzynarodowych” - powiedziała cytowana w komunikacie Sarasola.

Sarasola poinformowała też, że województwo łódzkie jest jednym z sześciu  regionów w Europie, które zostały zakwalifikowane do dodatkowego wsparcia w ramach Pomocy Technicznej. Ma to pomóc m.in. w szybkim wdrożeniu środków pochodzących z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

Województwo łódzkie w aktualnej perspektywie finansowej ma zagwarantowane 2 mld 746 mln euro. Na tę kwotę składa się 1,7 mld euro z Funduszu Rozwoju Regionalnego - przeznaczone na tzw. działania twarde, czyli inwestycje w transport, infrastrukturę zdrowotną i kulturalną, a także na wsparcie dla przedsiębiorców; 658 mln euro z Funduszu Społecznego Plus na tzw. działania miękkie, czyli wsparcie społeczne, szkolenia dla pracowników i przekwalifikowanie, a także stypendia dla studentów oraz 369,5 mln euro na rzecz Sprawiedliwej Transformacji.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 24.03.2023, 13:53
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.