Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Mary Kay Inc. prezentuje biznesowe uzasadnienie dla udzielania zamówień z uwzględnieniem perspektywy płci podczas Szczytu Różnorodności w Pradze (Czechy)

20.10.2022, 18:10aktualizacja: 20.10.2022, 18:15

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Business Wire/Mary Kay Inc.
Business Wire/Mary Kay Inc.
Mary Kay wspiera programy sprzyjające różnorodności dostawców oraz opowiada się za udzielaniem zamówień z uwzględnieniem perspektywy płci, postrzegając je jako skuteczne strategie na rzecz zrównoważonego wzrostu zapewniającego włączenie społeczne.

DALLAS--(BUSINESS WIRE)-- Jako spółka, która od lat wspiera upodmiotowienie kobiet i równouprawnienie płci, Mary Kay w przejrzysty sposób zaprezentowała swoje globalne doświadczenie w zakresie udzielania zamówień z uwzględnieniem perspektywy płci podczas Szczytu Różnorodności, który odbył się w Pradze (Czechy). Zorganizowane przez Startup Disrupt w dniu 13 września 2022 r. wydarzenie, które odbyło się w niedawno wyremontowanym pałacu rodziny Clam-Gallas, było największą w Europie konferencją hybrydową poświęconą tematyce różnorodności, równości i włączenia społecznego (DEI), która zgromadziła ponad 50 prelegentów z organizacji pozarządowych, instytucji rządowych oraz świata biznesu. Wydarzenie zostało zorganizowane pod auspicjami czeskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, miasta stołecznego Pragi oraz ambasady Stanów Zjednoczonych w Czechach.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20221019005920/pl/

Wśród grona prelegentów i czołowych myślicieli, którzy wzięli udział w spotkaniu, warto wymienić amerykańską entuzjastkę kosmosu Alyssę Carson, komisarz UE do spraw równości Helenę Dalli, specjalistkę Lenkę Simerską z czeskiego Ministerstwa Pracy i Spraw Społecznych, Denisę Linhartovą z czeskiej Komisji Olimpijskiej, ekonomistkę Danuše Nerudovą, Leę Lundblad z firmy Apple, Rebekę Grattan z firmy Avast oraz Virginie Naigeon-Malek z firmy Mary Kay Inc., które podzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat kluczowych zagadnień, takich jak:

  • Wykorzystywanie ekosystemu DEI z wyznaczeniem celów biznesowych;
  • Rozwój i pielęgnowanie firmowej kultury DEI;
  • Projektowanie i innowacyjność sprzyjające włączeniu społecznemu;
  • Wzmacnianie pozycji kobiet.

„Naszym celem podczas Szczytu Różnorodności było zgromadzenie najwybitniejszych umysłów z sektora prywatnego, publicznego i administracji rządowej oraz połączenie ich przekazu w służbie naszego niezmiennego zaangażowania na rzecz równości płci nie tylko w Czechach i Europie, ale również na całym świecie. Wiemy, że zmniejszanie nierówności pobudza gospodarki i rozwija trwałe, solidne społeczeństwa zapewniające wszystkim – zarówno kobietom, jak i mężczyznom – możliwość pełnego wykorzystania swojego potencjału” – powiedział Patrik Juránek, założyciel i dyrektor generalny Startup Disrupt.

Virginie Naigeon-Malek, dyrektor globalna Mary Kay Inc. ds. zrównoważonego rozwoju i oddziaływania społecznego, wzięła udział w wydarzeniu jako jedna z prelegentek, których wystąpienia poświęcone były kwestii wzmocnienia pozycji ekonomicznej kobiet. W swoim przemówieniu Virginie zaprezentowała biznesowe uzasadnienie dla uwzględnienia kobiet-dostawczyń usług i produktów w globalnym łańcuchu wartości jako skutecznej strategii na rzecz pobudzenia zrównoważonego wzrostu i oddziaływania społecznego firm.

Zgodnie z definicją opracowaną przez UN Women, udzielanie zamówień z uwzględnieniem perspektywy płci [1] oznacza „zrównoważony wybór usług, towarów lub robót publicznych oferowanych przez przedsiębiorstwa należące do kobiet lub kierowane przez kobiety oraz przedsiębiorstwa uwzględniające perspektywę płci w prowadzonej działalności – a zatem posiadające polityki i praktyki opracowane z perspektywy płci w odniesieniu do personelu oraz łańcuchów dostaw”. W Europie kobiety stanowią mniej niż jedną trzecią wszystkich przedsiębiorców. Z badań wynika, że choć kobiety mają do dyspozycji połowę kapitału inwestycyjnego dostępnego dla mężczyzn, ich firmy osiągają dwa razy większe dochody w przeliczeniu na każdy dolar dokonanych inwestycji.[2]

„Inwestycje w przedsiębiorstwa należące do kobiet i włączanie ich do globalnego łańcucha dostaw to nie tylko postępowanie właściwe, ale również inteligentne z punktu widzenia firm. Im większy udział w rynku mają kobiety-dostawczynie, tym bardziej zyskują na tym ich rodziny, lokalne społeczności i krajowe gospodarki. Z badań wynika, że kobiety prowadzące działalność gospodarczą zwykle ponownie inwestują nawet 90% uzyskanych dochodów w swoje rodziny i społeczności, bezpośrednio łącząc wzrost gospodarczy sprzyjający włączeniu społecznemu z rozwojem. Kobiety prowadzące działalność gospodarczą muszą mieć równe szanse, gdy konkurują o udzielenie zamówienia” – powiedziała Virginie Naigeon-Malek, dyrektor globalna Mary Kay Inc. ds. zrównoważonego rozwoju i oddziaływania społecznego.

Obejrzyj materiał wideo, aby dowiedzieć się więcej na temat zobowiązania Mary Kay na rzecz różnorodności i włączenia dostawców (SDI) oraz udzielania zamówień z uwzględnieniem perspektywy płci.

„Mając na uwadze sukces międzynarodowej konferencji >>Zrównoważona przyszłość<<, z przyjemnością ponownie nawiązaliśmy współpracę z organizacją Startup Disrupt, która stawia kwestię różnorodności na pierwszym miejscu globalnej agendy, wspierając dialog wśród wszystkich zainteresowanych stron i angażując nasze społeczności. Wszyscy musimy podjąć wspólne działania z innowacyjnym nastawieniem, dążąc do wyeliminowania barier dla upodmiotowienia kobiet i równości” – powiedziała Edita Szaboova, dyrektor generalna Mary Kay na Czechy i Słowację.

Czy wiesz, że...?

  • W skali globalnej, na czele jednego na trzy przedsiębiorstwa stoi kobieta.
  • Mimo to średnio na całym świecie firmy prowadzone przez kobiety odpowiadają za mniej niż 1% wszystkich wydatków na zamówienia publiczne realizowane przez duże korporacje i rządy.
  • Szacunkowe dane sugerują, że firmowe działy odpowiedzialne za udzielanie zamówień średnio zarządzają 64% wszystkich wydatków danej organizacji.

Źródło: Vazquez, E.A & A.J. Sherman. (2013). Buying for Impact: How to Buy from Women and Change the World. Charleston, South Carolina: Advantage.

INFORMACJE O MARY KAY

Mary Kay Ash, jedna z pierwszych kobiet, której udało się rozbić tzw. szklany sufit, założyła swoją wymarzoną firmę kosmetyczną w 1963 r. w jednym celu: aby wzbogacać życie kobiet. Z tego marzenia powstała firma warta miliardy dolarów, współpracująca z milionami niezależnych konsultantek i konsultantów w prawie 40 krajach. Jako firma nastawiona na rozwój przedsiębiorczości, Mary Kay działa na rzecz wzmocnienia pozycji kobiet poprzez edukację, mentoring, wsparcie, networking i innowacje. Firma Mary Kay inwestuje w badania naukowe, które pozwalają na opracowywanie i produkcję nowoczesnych kosmetyków do pielęgnacji skóry, kosmetyków kolorowych, suplementów diety i zapachów. Mary Kay wierzy, że wzbogacając życie kobiet dzisiaj, można kreować zrównoważone jutro. W tym celu współpracuje z organizacjami z całego świata, skupiając się na dążeniach do doskonałości w biznesie, wspieraniu badań nad nowotworami, promowaniu równości płci, pomocy ofiarom przemocy domowej, upiększaniu naszego otoczenia i zachęcaniu dzieci do realizacji swoich marzeń. Więcej informacji można znaleźć na stronie marykayglobal.com oraz śledząc profile społecznościowe na Facebooku, Instagramie, LinkedIn i Twitterze.

INFORMACJE O STARTUP DISRUPT

Firma Startup Disrupt została założona w 2020 r. i zajmuje się wspieraniem innowatorów biznesowych i technologicznych w zmianie „starego” sposobu myślenia w kwestii branż, produktów i usług. Jesteśmy zespołem pełnych pasji entuzjastów startupów patrzących w przyszłość i pragnących wspierać nowe pokolenie założycieli startupów, inżynierów, programistów, innowatorów technologicznych i innych podmiotów, umożliwiając im osiąganie sukcesów. Celem Startup Disrupt jest stanie się platformą startupową zaprojektowaną po to, by zapewniać wiedzę, inspirację i kontakty przedsiębiorcom, założycielom startupów, innowatorom technologicznym i społecznościom startupowym z całego świata. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.startupdisrupt.com/.

[1] UN Women. (2022). „Procurement’s Strategic Value: Why Gender-responsive Procurement Makes Business Sense”. Nowy Jork: UN Women.

[2] „Funding Women Entrepreneurs: How to Empower Growth”. (czerwiec 2020). Opracowanie sporządzone na rzecz Komisji Europejskiej przez Innovation Finance Advisory.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20221019005920/pl/

Źródło: Mary Kay Inc.

KONTAKT:

Mary Kay Inc. Corporate Communications

marykay.com/newsroom

tel. 972.687.5332

e-mail: media@mkcorp.com

Źródło informacji: Business Wire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.10.2022, 18:10
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ