Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MEN: Funkcjonowanie szkół i placówek (komunikat)

23.09.2020, 19:38aktualizacja: 23.09.2020, 19:38

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

– MEN informuje:

Zgodnie z informacjami uzyskanymi od kuratorów oświaty na podstawie danych od dyrektorów, w środę, 23 września br. w trybie stacjonarnym pracowało blisko 48,2 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych, co oznacza prawie 100 procent placówek pracujących w tradycyjny sposób (99,40 proc.).

Funkcjonowanie przedszkoli, szkół i placówek oświatowych – stan na 23 września br.:

– 48 194 – tryb stacjonarny (99,40 proc. wszystkich),

– 218 – tryb mieszany (tj. 0,45 proc. wszystkich);

– 72 – tryb zdalny (tj. 0,15 proc. wszystkich).

Dodatkowo warto podkreślić, że w systemie mieszanym średnio 85 proc. dzieci uczy się stacjonarnie w danej placówce, a ok. 15 proc. w trybie zdalnym.

Monitorujemy sytuację w szkołach i placówkach. Bezpieczeństwo uczniów, rodziców, dyrektorów szkół i nauczycieli jest dla nas najważniejsze.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mst/ joz/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.09.2020, 19:38
Źródło informacji MEN
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP content” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ