Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MEN: "Lekcja: Enter" – zachęcamy do udziału w projekcie cyfrowymi (komunikat)

16.01.2020, 14:21aktualizacja: 16.01.2020, 14:21

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

– MEN informuje:

"Lekcja: Enter" – weź udział w wyjątkowym projekcie cyfrowym

Zapraszamy nauczycieli i dyrektorów szkół z całej Polski do udziału w wyjątkowym projekcie "Lekcja: Enter". Celem przedsięwzięcia jest rozwój kompetencji cyfrowych w polskich szkołach. W ramach tej inicjatywy zostanie przeszkolonych ponad 75 tys. nauczycieli, którzy dowiedzą się, jak w większym stopniu wykorzystywać technologie informacyjno-komunikacyjne w codziennej pracy z uczniami. Nabór do projektu rozpoczął się na początku stycznia, a pierwsze szkolenia odbędą się już w lutym.

Zaproszenie do udziału w projekcie "Lekcja: Enter"

– Gorąco zachęcam Państwa wraz z nauczycielami do udziału w wyjątkowym projekcie cyfrowym "Lekcja: Enter" – największym obecnie w Polsce programie szkoleniowym, który ma kluczowe znaczenie dla podnoszenia jakości kształcenia oraz zwiększania udziału technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesie edukacyjnym – napisał podsekretarz stanu w MEN Maciej Kopeć w liście do dyrektorów szkół.

W tekście wiceminister edukacji podkreślił, że udział w przedsięwzięciu przygotuje pedagogów m.in. do tworzenia własnych e-materiałów i korzystania z tych już istniejących, dostępnych m.in. na stronie www.epodreczniki.pl.

Czym jest projekt "Lekcja: Enter"?

Cel projektu to podnoszenie kompetencji cyfrowych nauczycieli i zwiększenie udziału technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesie dydaktycznym. Jednym z kluczowych założeń przedsięwzięcia jest także przygotowanie pedagogów do tworzenia własnych i korzystania z różnego rodzaju e-materiałów, w tym dostępnych na stronie www.epodreczniki.pl.

Przedsięwzięcie jest finansowane ze środków UE, a realizują je podmioty wyłonione w konkursie: Fundacja Orange, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Instytut Spraw Publicznych.

Kto może uczestniczyć w przedsięwzięciu?

Projekt "Lekcja: Enter" jest skierowany do szerokiego grona nauczycieli. Organizatorzy przedsięwzięcia przewidzieli 9 różnych ścieżek szkoleniowych. W projekcie mogą wziąć udział nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych, artystycznych oraz informatyki ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Każda osoba uczestnicząca w projekcie "Lekcja: Enter" odbędzie 40-godzinne szkolenie, opracuje dwa scenariusze zajęć z wykorzystaniem TIK oraz przeprowadzi na ich podstawie zajęcia w szkole. Uczestnicy szkoleń będą mieli dostęp do specjalnej platformy edukacyjnej, skorzystają z webinariów oraz tutoriali, które przybliżą im sposoby wykorzystania różnych narzędzi i aplikacji w codziennej pracy z uczniami.

Dyrektorzy szkół uczestniczących w projekcie będą dodatkowo zaproszeni do udziału w module online "Aktywna lekcja z TIK". Jego celem jest pomoc w przygotowaniu planu wdrożenia w szkole cyfrowych metod nauczania.

Jak zgłosić się do projektu?

Nabór do projektu rozpoczął się na początku stycznia. Pierwsze szkolenia odbędą się już w lutym. Za ich organizację w poszczególnych województwach odpowiedzialni są grantobiorcy, w tym m.in. placówki doskonalenia nauczycieli.

Szczegółowe informacje o projekcie, w tym lista podmiotów, do których można zgłaszać się na szkolenia, znajdują się na stronie https://lekcjaenter.pl/ w zakładce "Dla dyrektorów szkół".

Podnieś swoje kompetencje cyfrowe. Naucz się wykorzystać TIK w swojej codziennej pracy.

Weź udział w projekcie "Lekcja: Enter"!

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ sic/ joz/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.01.2020, 14:21
Źródło informacji MEN
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ