Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MF informuje:
Wspieranie uczciwych przedsiębiorców i równej konkurencji, budowanie nawyku brania i wydawania paragonów, uświadomienie zależności między braniem paragonu a wpływami do budżetu – to główne cele Narodowej Loterii Paragonowej. Akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów ruszyła 1 października 2015 r. i właśnie znalazła się na półmetku.
„Cieszymy się, że loteria spotkała się z tak dobrym przyjęciem i dużym zainteresowaniem. Świadczą o tym same liczby. Do 19 kwietnia 2016 r. na stronie internetowej akcji Polacy zarejestrowali łącznie ponad 78 mln paragonów, średnio ponad 400 tysięcy dziennie. Rekordowym dniem, podczas którego zarejestrowano najwięcej – około 2,5 mln paragonów – był 31 października ub.r. To zaangażowanie przekuwa się na zmieniające się postawy Polaków i ich świadomość dotyczącą znaczenia paragonu, a także roli ich samych w budowaniu uczciwego obrotu gospodarczego" – mówi minister finansów Paweł Szałamacha.
Co miesiąc wśród uczestników rozlosowywane są cenne nagrody: samochody osobowe, notebooki i tablety. Do tej pory nagrody trafiły już łącznie do 54 osób z całej Polski. Co istotne, wszystkie nagrody w Narodowej Loterii Paragonowej są zwolnione z podatku.
Według badań opinii przeprowadzonych dla Ministerstwa Finansów przez IPSOS loteria spotkała się z pozytywnym odbiorem. Ponad połowa (58 proc.) respondentów stwierdziła, że dzięki niej branie i wydawanie paragonów będzie czymś oczywistym i normalnym. Bardzo znaczące są dane pokazujące zmianę codziennych nawyków zakupowych Polaków: odsetek osób deklarujących, że gdy nie otrzymują paragonu, zawsze o niego proszą wzrósł z 7 do 31 proc. przy zakupie towarów i z 5 do 28 proc. przy płaceniu za usługi.
O popularności Narodowej Loterii Paragonowej świadczą również wyniki raportu dot. najpopularniejszych haseł wpisywanych przez Polaków w wyszukiwarce Google w 2015 r. Hasło „loteria paragonowa" zajęło pierwsze miejsce w kategorii „Tematy, o których się mówiło" oraz czwarte miejsce wśród informacji w kategorii „Najszybciej zyskujące na popularności".
# # #
Zasady udziału w Narodowej Loterii Paragonowej są proste. W loterii mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie, które zakupiły towar lub usługę za minimum 10 zł brutto, zachowały świadczący o tym paragon fiskalny i w miesiącu zakupu zarejestrowały go na stronie internetowej loterii (link otwiera nowe okno w innym serwisie). Każdy może zgłosić dowolną liczbę paragonów fiskalnych, przy czym jeden paragon można zgłosić tylko raz.
Wszystkie wydarzenia dot. loterii można śledzić na profilach loterii w mediach społecznościowych (linki otwierają okna w innych serwisach):
- YouTube
Loteria potrwa do 30 września 2016 r. Więcej informacji na stronie loterii paragonowej (link otwiera nowe okno w innym serwisie) oraz Ministerstwa Finansów (link otwiera nowe okno w innym serwisie).
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)
kom/ ksi/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 19.04.2016, 17:05 |
Źródło informacji | MF |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |